Комуністів на Луганщині взяли під варту за сепаратистський "референдум"

Середа, 30 вересня 2015, 13:03

Депутатів Сватівської міської та районної рад, обраних від Компартії України, узято під варту у справі про посягання на територіальну цілісність України.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Луганської області.

Кримінальне провадження відкрито за фактом організації та проведення 11 травня 2014 року на території Сватівського району області так званого "референдуму щодо підтримки акту про державну самостійність "Луганської народної республіки" (ч. 2 ст. 110 КК України).

"З урахуванням наявності достатніх доказів, прокурором області повідомлено про підозру у вчиненні вказаного кримінального правопорушення депутатам Сватівської міської та районної рад, обраним від Комуністичної партії України", - інформує відомство.

Слідчий суддя обрав вказаним особам запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування триває, його хід контролює прокурор Луганської області.

У свою чергу, Служба безпеки України повідомляє, що Сєверодонецький міський суд арештував двох організаторів псевдореферендуму у Сватівському районі – другого секретаря райкому Компартії та депутата районної ради від КПУ.

"Керівник районного осередку цієї ж партії перебуває в розшуку", - додає СБУ.

11 травня 2014 року представники КПУ організували збори громадян на площі перед будівлею Сватівської міськради, після чого у приміщенні Сватівського районного комітету КПУ підбили підсумки та підписали протокол так званого "референдуму".

28 вересня цим особам повідомили про підозру за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) Кримінального кодексу України.

powered by lun.ua