Путін: Російська авіація допомагатиме військам Асада наступати

Середа, 30 вересня 2015, 16:25

Міністерство оборони РФ повідомляє, що російська авіація завдає точкові удари по "Ісламській державі" у Сирії.

Про це повідомляє Meduza.

Раніше джерела іноземних агентств повідомили про авіаудари в районі міста Хомс, яке перебуває під контролем урядових військ і де діють опозиційні сили. Терористи з ІДІЛ розташовані досить далеко звідти, хоча й контролюють частину території однойменної провінції.

Президент Росії Володимир Путін заявив на нараді із членами уряду, що заборонену в РФ терористичне угруповання "Ісламська держава" (ІД/ІДІЛ) уже давно оголосила Росію своїм ворогом, повідомляє ТАСС.

За словами Путіна, на стороні терористів борються тисячі вихідців із різних країн – і "якщо вони досягнуть успіху в Сирії, вони неминуче повернуться у свої країни, прийдуть і в Росію".

"Не секрет, що так звана "Ісламська держава" давно вже оголосила Росію своїм ворогом", - сказав російський президент.

"Єдино вірний шлях боротьби з міжнародним тероризмом, – а в Сирії й на території сусідніх із нею країн безчинствують саме банди міжнародних терористів – це діяти на випередження, боротися й знищувати бойовиків і терористів на вже захоплених ними територіях, не чекати, коли вони прийдуть у наш дім", - заявив Путін.

Він зазначив, що боротьбу з тероризмом потрібно вести у відповідності з міжнародним правом, тобто згідно з резолюцією ООН або на прохання офіційного уряду, наголосив він. 

"Ні того, ні іншого в наших партнерів при діях у Сирії немає", - заявив президент РФ.

"Менше з тим, ми вважаємо за можливе й доцільне об'єднати зусилля всіх зацікавлених держав у боротьбі з міжнародним тероризмом і планувати спільну роботу, спираючись на статут ООН", - сказав він.

Путін закликав усі зацікавлені країни, насамперед, держави регіону, "підключитися до діяльності міжнародного інформаційного, а далі – координаційного центру в Багдаді".

"Усі наші партнери про плани й дії Росії на сирійському напрямку поінформовані", - сказав він.

Путін наголосив, що участь Москви в антитерористичній операції в Сирії здійснюється на основі міжнародного права "відповідно до офіційного звернення до нас президента Сирійської Арабської республіки".

За його словами, підтримка сирійської армії буде обмежена в часі терміном її наступальних дій, Росія буде підтримувати сірійську армію з повітря без наземних дій. 

Росія не збирається поринати в конфлікт у Сирії "з головою", дії будуть проводиться в суворих рамках, заявив Путін. 

powered by lun.ua