Саакшвілі почувається ошуканим: Реформи саботуються, всі брешуть

П'ятниця, 4 вересня 2015, 11:48

Голова Одеської обласної держадміністрації Міхеіл Саакашвілі засмучений відсутністю реформ і гальмуванням його спроб змінювати систему в Україні.

"У нас параліч державних інститутів, у нас параліч багатьох частин влади", - сказав він в інтерв'ю "5 каналу" 3 вересня.

"Увесь цей час ми чуємо розмови про реформи – ми не бачили реформ. Я тут майже 2 роки, після Майдану, півтора роки – я не бачив великих справжніх реформ, я бачив багато мімікрій щодо реформ", - завив Саакашвілі.

"Ми бачили реформу тільки поліції поки що – і то, ми ж розуміємо, ми говоримо про маленьку частину служб правопорядку, тому що інші всі такі ж корумповані. Ми запустили в Одесі патрульну поліцію – за 2 дні упіймали голову старої міліції міста, який має поки що значно більше влади, ніж наша улюблена реформована поліція", - сказав він.

"Рішення по реформах не ухвалюються… Я не можу назвати реформами те, що уряд називає реформами", - додав голова Одеської ОДА.

Так, Саакашвілі не вважає реформою підвищення тарифів – а вважає це наслідком економічної кризи й зловживань. Голова Одеської ОДА зазначив, що олігарх-утікач Микола Злочевський за рахунок тарифу водоканалу побудував собі величезну віллу з дорогими статуями і басейнами.

"Реформа – це коли змінюється структура управління країною, коли відбувається забивання корупційних ям. Я не тільки не бачив забивання корупційних ям – за останній місяць на моїх очах відбувається розширення деяких із них. На моїх очах корупція набула нових форм і, можливо, перемістилася з низького рівня на інший рівень… І на митниці зараз ситуація гірша…", - заявив Саакашвілі.

На його думку, одна з причин цього – "корисливі інтереси олігархів, які контролюють український уряд".

Саакашвілі наголосив, що приїхав в Одесу, бо там складна ситуація, і він хотів би говорити про реформи, про те, як налагодили роботу митниці, побороли корупцію, побудували дороги.

"Натомість я говорю щодня про саботаж – не від Росії, яка зацікавлена в саботажі у відношенні до мене або до регіону…, не від місцевих кланів… Ми говоримо про саботаж центральних урядових установ", - заявив він.

"Усі рішення саботуються усередині й навколо уряду", - наголосив Саакашвілі.

Він розповів, що в Одеській області відібрали 16 глав райдержадміністрацій – а "уряд затвердив тільки 6".

"Щоб нам мало не здалося. Бо ми не граємо за правилами їхнього олігархічного міжсобойчика, - пояснив Саакашвілі причину. - Тоді якщо потрібно напаскудити, то можна й тарифи підвищити, і Митницю вбити, і районних голів не призначити, і на дорогу в наперстки пограти. Ми вам даємо – а, ну, іншою рукою забрали…".

"Я сподівався, що всі гілки влади України прагнуть зберегти територіальну цілісність країни, а в Одесі показати світу, що Україна може інакше. Я піддався на їхні розвокди. Я вважаю себе ошуканим. Тому що вони (представники влади) весь час обманюють… Я чую брехню щодня…. Однієї рукою даємо, іншою віднімаємо", - сказав Саакашвілі.

"Система сама порочна", - констатував він.powered by lun.ua