Адвокат Савченко Новіков узяв під захист Миколу Карпюка

Понеділок, 12 жовтня 2015, 12:59

Один із адвокатів Надії Савченко Ілля Новиков захищатиме в Росії й українця Миколу Карпюка.

"Я прийняв захист українця Миколи Карпюка у Верховному суді Чечні. Події 1994 року, ст. 102 КК РСФСР", - повідомив Новіков у Твіттері.

"Сьогодні (12 жовтня) розпочато відбір присяжних", - додав він.

"Карпюка ми захищаємо вдвох із грозненським адвокатом Доккою Іцлаєвим. Другого підсудного Станіслава Клиха захищає Марина Дубровіна", - додав Новіков.

Він зазначив, що у справі Савченко в Донецьку в понеділок працюють адвокати Микола Полозов і Марк Фейгін, до яких Новіков приєднається в середу.

Як відомо, Слідчий комітет РФ зараховує Карпюка і Клиха до "банди" УНА-УНСО і звинувачує їх у вбивстві російських військових під час російсько-чеченської війни 1994-1995 років.

За версією російського слідства, серед цілей "УНА-УНСО" була "протидія російській владі в будь-якій формі й знищення громадян Російської Федерації російської національності", і до її складу увійшли в різний час громадяни України Микола Карпюк, Станіслав Клих, Олександр Малофеєв, Олександр Музичко, Дмитро Корчинський та інші особи.

21 березня 2014 року лідер УНСО Карпюк був затриманий в Чернігівській області російськими спецслужбами, звідти вивезений до Росії. Адвокати побоювалися, що його вже немає в живих, хоча російська сторона запевняла у протилежному.

Журналіст Станіслав Клих був затриманий 11 серпня 2014 року в російському місті Орел. 14 серпня 2015 року Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв'язку з рішенням суду м. Єсентуки продовжити утримання під вартою Клиха до 21 жовтня.

Карпюка й Клиха в Росії можуть засудити до ув’язнення на 15 років чи довічно.powered by lun.ua