Мексика не стане скорочувати обсяги видобутку нафти

Четвер, 15 жовтня 2015, 06:10

Мексика буде присутня на технічній нараді з питання цін на нафту, яку скликає Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) 21 жовтня в Відні, але не стане скорочувати обсяги видобутку нафти.

Про це заявив у середу міністр енергетики латиноамериканської країни Педро Хоакін Колдвелл, пише РБК-Україна.

У столиці Австрії учасники ОПЕК мають намір зустрітися з представниками восьми країн-виробників нафти, що не входять в картель, у тому числі з делегацією Росії.

"Ми направимо туди технічну делегацію, щоб отримати інформацію і обмінятися нею з іншими виробниками, але Мексика не стане брати участь у скороченні обсягів видобутку", - цитує Колдвелла видання "Економіста". За його словами, в даний час країна не може піти на такий крок через спад видобутку в останні роки. У липні поточного року її щоденний обсяг виявився на рівні в 2,39 млн барелів, що стало найнижчим показником з 1995 року.

На зустрічі у Відні буде присутній президент Венесуели Ніколас Мадуро.

"Я продовжую пропонувати рівень в 70 дол. За барель, - підкреслив венесуельський лідер у своєму виступі 13 жовтня. - Світовій економіці необхідно, щоб в майбутні роки ціни на її головне джерело енергії - нафту - залишалися стабільними".

Високий рівень волатильності на світовому ринку нафти негативно відбивається на стані економіки Венесуели. На думку ряду аналітиків, втрати південноамериканської держави тільки з січня по кінець липня поточного року склали від 13 до 15 млрд. дол.powered by lun.ua