Кравчук розповів, що віддав ядерну зброю через закони фізики

П'ятниця, 16 жовтня 2015, 12:19

Перший президент України Леонід Кравчук наполягає, що в України не було жодної можливості утримувати ядерну зброю, тому її довелося віддати.

Про це він заявив в інтерв'ю газеті "Голос України".

"А як би її утримували? У 1997 році припинявся термін життя боєголовок. Тобто, за законами фізики, потрібно було боєголовки замінити. 165 ядерних ракет. Кожна ракета мала не одну боєголовку. Ми боєголовок не виготовляли – всі вони були вироблені в Росії, під Нижнім Новгородом. І от якби не здали ці боєголовки – і вже б у 1997 році в нас їх ніхто б не прийняв. Вони стали б небезпечними", – запевнив він.

За словами Крачука, розчленування боєголовок, у яких вийшов термін дії, є складним процесом, а налагодження виготовлення боєголовок в Україні коштувало б 80 мільярдів доларів.

"У нас на рахунку не було нічого. Хіба нам дали б кредити на виготовлення боєголовок? Це ж божевілля", – додав він.

За словами Кравчука, це була чужа ядерна зброя на території України, до того ж націлена на США, через що Україна зазнавала міжнародного тиску.

"Тому всі корені питання не в тому, що ми були такі недолугі, що просто віддали ядерну зброю. Ми не могли нею управляти", – підсумував він.

Як відомо, Україна позбулася свого ядерного арсеналу на початку 1990-х років. Однією з умов цього кроку було гарантування її суверенітету, у тому числі з боку Росії.

Українська правда

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування