Кравчук розповів, що віддав ядерну зброю через закони фізики

1379 переглядів
10
П'ятниця, 16 жовтня 2015, 12:19

Перший президент України Леонід Кравчук наполягає, що в України не було жодної можливості утримувати ядерну зброю, тому її довелося віддати.

Про це він заявив в інтерв'ю газеті "Голос України".

"А як би її утримували? У 1997 році припинявся термін життя боєголовок. Тобто, за законами фізики, потрібно було боєголовки замінити. 165 ядерних ракет. Кожна ракета мала не одну боєголовку. Ми боєголовок не виготовляли – всі вони були вироблені в Росії, під Нижнім Новгородом. І от якби не здали ці боєголовки – і вже б у 1997 році в нас їх ніхто б не прийняв. Вони стали б небезпечними", – запевнив він.

За словами Крачука, розчленування боєголовок, у яких вийшов термін дії, є складним процесом, а налагодження виготовлення боєголовок в Україні коштувало б 80 мільярдів доларів.

"У нас на рахунку не було нічого. Хіба нам дали б кредити на виготовлення боєголовок? Це ж божевілля", – додав він.

За словами Кравчука, це була чужа ядерна зброя на території України, до того ж націлена на США, через що Україна зазнавала міжнародного тиску.

"Тому всі корені питання не в тому, що ми були такі недолугі, що просто віддали ядерну зброю. Ми не могли нею управляти", – підсумував він.

Як відомо, Україна позбулася свого ядерного арсеналу на початку 1990-х років. Однією з умов цього кроку було гарантування її суверенітету, у тому числі з боку Росії.

Українська правда

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 91.202.129.---ozorro16.10.2015 20:06
Що цей комуночмо меле...фізик він великий, думає шо він всі псалми Леніна вивчив на зубок в свій час, то і є онови як побудована фізика світу, тим більше фізика радіоактивності.
Закрило би собі пащу і залізно в свій комуноберліг і не вчило українців життя.
Цього року якраз вийшла крижка якраз справжнього і науковця і політика Юрія Костенка "Історія ядерного роззброєння України", де з реальними документами тих часів прописано хто скільки млрд. дол. здавав Росії. Може воно це комуночмо чує що пахне жареним і вже ніяк не збрешеш про здачу ядерної зброї, бо ввсе повністью задокументовано в одній крижці, причому у свій час висококласним науковцем, то розупускає ці нісенцтниці інформаційні щоб українці реальної правди не дізналися вже відтепер??
IP: 212.90.62.---ХІХІХІ16.10.2015 19:48
1. Бзд-ливо здав ядерну зброю. 2. Не прийняв Касатонова, коли той хотів здати Україні всю Середньоземноморську ескадру і присягнути Україні. 3. Створив республіку Крим. 4. Розвалив Чорноморське пароплавство. Найбільш відомі гріхи цього "фізика".
IP: 176.106.207.---дід_панас16.10.2015 19:19
Бреше пес старий. Технології були. І гроші б були, якби таким гнидам лапи тоді повідрубували. Поки діяла ше смертна кара всіх скотів треба було перебити. Жили б зараз краще ніж Польща...
IP: 93.73.27.---Сергей Папков16.10.2015 18:16
Кравчуку самому варто було б вивчити закони фізики. Принцип дії ядерного боєприпасу та його конструкція давне вже не є таємницею. Зазвичай ядерний матеріал в ньому розділений на дві половини, кожна з яких менша за критичну масу. Половинки ізольовані одна від одної матеріалом, що не пропускає вільні нейтрони. А далі -- "гола механіка", яка в потрібний момент руйнує перегородку і "притискає" половинки одна до одної. Як відомо, період напіврозпаду (тобто час, за який маса матеріалу зменшується вдвічі) урану та плутонію вимірюється сотнями років. Тож після завершення гарантійного строку боєприпасу треба було просто провести його ревізію і переборку. Невже Україна 90-х з тодішнім машинобудівним потенціалом на це була нездатна? Зрозуміло, що ні про яку сотню мільярдів доларів тут не йдеться (та її й не було також ні в СРСР, ні в Росії)! Просто Кравчук не витримав російського тиску, а тепер намагається виправдовуватися.
IP: 46.201.210.---Сергій Маштабей16.10.2015 15:25
про те що сталося я попереджав особисто Кравчука у 94р. (тоді можно було брати інтервью на ту тему - я в загальних рисах йому повідомив які можуть бути наслідки). приводив наступне: РФ 12 червня 1990р. РФ оголосила про свою незалежність від СРСР. це свято тривало 2 роки, а вже з 1992р. його перейменували у День Росії, паралельно РФ збільшила агресію щодо України та відверто користуючись правом сильного присвоїла собі активи СРСР і заявила про те, що Україна не може претендувати на свою частку біля 17%. Це свідчило про зростаючу агресію РФ щодо України та бажання влади РФ закабалити Україну знову. Цьому (бажанням) сприяло те, що РФ не може самостійно обійтися без України. Так обслуговувати усі ядерні боєголовки СРСР, у яких дійсно термін служби складає біля 10 років, могли лише українські фахівці. До початку 2000-х усі роботи щодо такої зброї РФ виконувалися українцями. Чи змогла зараз РФ підготувати власних фахівців та власну науково-технологічну та матеріальну базу для цього - ?
Усі коментарі