Марушевська каже, що їй на посаді профільна освіта - не обов'язкова

Неділя, 18 жовтня 2015, 11:36

Заступниця голови Одеської ОДА, яка з 19 жовтня очолить Одеську митницю - 26-річна Юлія Марушевська - заявила, що це призначення є "політичним і передбачає прийняття конкретних рішень, які в принципі не вимагають освіти в цьому напрямку".

Про це Марушевська заявила в інтерв'ю Радіо Свобода.  

"Я цілком свідома того, що гуманітарна освіта – це не технічна, не економічна... Ми відразу, від завтрашнього дня розпочинаємо аналіз кадрових питань і підготовку нових конкурсів, нових призначень. І будемо керуватись такими прозорішими стандартами і запрошувати людей-професіоналів, які зможуть на цих посадах в новій зоні митного контролю вже чесно робити свою роботу", - заявила Марушевська.

"Так само буде конкурс і на мою посаду, тому що я для себе ставлю терміни, – це 4 місяці, за які я хочу (і вся наша команда хоче) створити прозору зону митного контролю і повпливати на зміни в системі", - додала вона.

Також Марушевська додала, що "заходить" на посаду "з командою професіоналів, фактично з, можливо, чи не найкращими професіоналами в світі, які мають вже досвід реформування митниць не в одній країні".

Вона зазначила, що конкурс, на якому має бути обрано у т.ч. керівника митниці, "ще навіть не оголошено". 

"Буде власне нами проведений конкурс на цілком різні посади: на ті нові позиції, які відкриються у митному терміналі новому, і на ті посади, де в нас виникнуть проблеми з корупційними чиновниками, і так само на посаду керівника митниці. Але оце все буде зроблено протягом наступних чотирьох місяців, зараз ще не оголошено цих конкурсів. Це задача, така, скажемо, ціль, яку ми ставимо перед собою на наступні чотири місяці", - заявила вона.

Говорячи про свою освіту, Марушевська зазначила: "Моя базова освіта – Київський університет імені Тараса Шевченка, інститут філології".

"Крім того, я проходила стажування за кордоном. Я була слухачем Літньої школи Гарвардського університету за гуманітарним профілем і в Стенфордському університеті я була запрошеним студентом-дослідником в Міжнародному інституті Freeman Spogli на кафедрі демократії та верховенства права, де я вивчала процес реформування пострадянських країн, як їх перетворювати в модерні країни", - повідомила заступниця глави ОДА.

Як відомо, 16 жовтня президент Петро Порошенко оголосив заступника губернатора Одещини Юлію Марушевську керівником одеської митниці.

За його словами, Марушевська очолить митницю вже з 19 жовтня. 

Як заявив в інтерв'ю "Економічній правді" керівник Державної фіскальної служби Роман Насіров, з понад 70 кандидатів заразвідібрано дев'ять (серед них – і Марушевська). Цього тижня повинен був відбутися черговий етап конкурсу.

Після конкурсу, за словами Насірова, він повинен подати кандидатуру переможця на затвердження Мінфіну. У п'ятницю на сайті ДФС з'явилася інформація про завершення конкурсу і подання кандидатури переможця в Мінфін і уряд.

Кандидатуру активістки Майдану Марушевської підтримував одеський губернатор Міхеіл Саакашвілі. У той же час Насіров відносився до неї скептично.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Читайте УП В Google News