На українців у Росії тиснуть – діаспора

Понеділок, 19 жовтня 2015, 12:59

Cпівголова регіональної громадської організації "Українці Москви" Віктор Гіржов, котрого не пустили до Рф,  вважає, що в Росії іде наступ на українську діаспору.

Про це він сказав в інтерв’ю "Укрінформу".

Він нагадав, що минулого тижня в ніч на 15 жовтня на пропускному пункті "Брянськ-Орловський" російські прикордонники зняли його з поїзда. Постановою Федеральної служби безпеки Росії йому заборонений в'їзд до Росії аж до 1 вересня 2020-го.

Пізніше йому пояснили, що підставою для зняття з поїзда є пункти 26 і 27 закону Російської Федерації про порядок в'їзду і виїзду з Російської Федерації. "Там про забезпечення порядку, безпеки, запобігання шкоді здоров'ю. Нісенітниця якась", - зазначив Гіржов.

Він нагадав, що за останній час закрито дві федеральні організації: Федеральну національно-культурну автономію українців та Об'єднання українців Росії.

"Я взагалі думаю, що ця вся ситуація є продовженням низки заходів, які російська сторона проводить щодо української діаспори", - сказав він.

Також Гіржов зазначив, що  у проміжку між переписами 2002 та 2010 років діаспора наша зменшилась на мільйон (або на третину).

"Про що це говорить? Вони просто перестали визнавати себе українцями. Іде тиск з боку населення та влади, українцям вказують на недоречність їхньої самоідентичності і показують наскільки простіше бути "русскім", - сказав Гіржов. powered by lun.ua