США здійснили навчальне перехоплення балістичної ракети над Європою

Середа, 21 жовтня 2015, 03:56

Ракетний есмінець США USS Ross успішно перехопив балістичну ракету на півночі Атлантичного океану у ході демонстрації, яка відбулась у рамках спільних навчань присвячених відпрацюванню роботи системи оборони від оперативно-тактичних ракет Maritime Theater Missile Defense (MTMD) Forum. 

Про це повідомляє через офіційний Twitter командування ВМС США у Європі та Африці, пише "Голос Америки".

Вперше на неамериканському полігоні було здійснено пуск ракети-перехоплювача Standard Missile-3 (SM-3). Також вперше було здійснено перехоплення балістичної ракети на Європейському театрі - повідомляє USNavyEurope.

У рамках сценарію навчань, із полігону поблизу Гебридських островів (біля західних берегів Шотландії) було здійснено пуск балістичної ракети короткого радіусу дії Terrier Orion. Ракета перебувала у повітрі одночасно із двома протикорабельними крилатими ракетами, націленими на сили коаліції. Ракетний есмінець Ross здійснив пуск перехоплювача SM-3 та успішно збив у космосі балістичну ціль.

При цьому ракетний есмінець USS The Sullivans, виконуючи функцію ППО, здійснив пуск ракети SM-2, що стало першим прецедентом використання га полігоні поблизу Гебридських островів ракет цього типу.

"Це досягнення ... підкреслює незмінну цінність країн-членів Форуму Maritime Theater Missile Defense – Австралії, Канади, Франції, Німеччини, Італії, Голландії, Норвегії, Іспанії та Великої Британії - та демонструє рівень взаємодії флотів союзників для здійснення інтегрованої протиракетної та протиповітряної оборони", - відзначив адмірал Марк Фергюсон, командувач ВМС США у Європі та Африці.powered by lun.ua