42-й "гумконвой" РФ ішов на Донбас напівпорожнім – прикордонники

Четвер, 22 жовтня 2015, 11:58

Російська сторона в односторонньому порядку і з порушенням міжнародних норм здійснила "оформлення" 42-го за рахунком "гуманітарного конвою" 22 жовтня.

Про це заявляє Державна прикордонна служба України.

Вона підтверджує, що з 6:35 до 7:10 четверга через російські пункти пропуску "Донецьк" та "Матвіїв Курган" на в’їзд в Україну прослідувало дві колони "гумконвою" у складі 100 автомобілів, які перевозили продукти харчування.

"Оскільки переміщення "гуманітарної допомоги" відбувалося з грубим порушенням норм міжнародного та вітчизняного законодавства і погоджених з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста модальностей, контроль українською міжвідомчою групою здійснювався лише шляхом візуального спостереження без виконання контрольних функцій", - зазначають українські прикордонники.

"Усі вантажівки були майже напівпорожні", - додає відомство.

Державна прикордонна служба України щоразу рекомендує російській стороні направляти так звані "гуманітарні конвої" через офіційно діючі пункти пропуску на ділянках, наприклад, Харківської чи Луганської областей.

"Поки що російська сторона постійно ігнорувала ці пропозиції, грубо порушувала вітчизняне та міжнародне законодавство, і направляла гуманітарні вантажі на тих ділянках кордону, які залишаються тимчасово неконтрольовані", - зазначає відомство.

Всього протягом 2014-2015 років в Україну прослідувало 42 т. зв. "гуманітарні конвої" у кількості 4773 автомобілі.

Із них у відповідності до українського та міжнародного законодавства оформлено та передано під контроль представникам МКЧХ лише 34 автомобілі, заявляють прикордонники.

Також українська зведена прикордонно-митна група здійснила візуальне спостереження без виконання контрольних функцій за 4130 автомобілями.

Ще 609 транспортних засобів перетнули державний кордон без оформлення та візуального спостереження.powered by lun.ua