Львівський ректор-хабарник відбувся штрафом у половину хабаря

Четвер, 22 жовтня 2015, 15:40

Штрафом у 25,5 тисячі гривень відбувся колишній ректор Львівської державної фінансової академії Петро Буряк, якого правоохоронці затримали при отриманні хабара у розмірі 2 тисячі доларів.

Про це у четвер повідомляє "Укрінформ" із посиланням на обласну прокуратуру.

"Ректора визнали винним за ч.1 ст. 368 Кримінального кодексу (хабарництво). Таке рішення Галицького районного суду підтвердив Апеляційний суд Львівської області. За його постановою Петра Буряка зобов`язано сплатити штраф у сумі 25,5 тисячі гривень. Також суд зняв арешт з майна ректора (будинок, квартира) і вирішив повернути йому заставу за звільнення з-під арешту в розмірі 97 тисяч гривень",- зазначив представник обвинувачення.

Як повідомлялось, у березні 2015 року під час отримання хабара в сумі 2 тисячі доларів співробітники міліції затримали ректора Львівської державної фінансової академії Петра Буряка.

Ці гроші ректор вимагав та отримав від кандидатки на посаду у виші. Під час проведення санкціонованого обшуку в його кабінеті виявили 14 тисяч доларів США, а також записи про отримання грошей.

Удома в Буряка виявили 22 тисячі доларів, 57 тисяч євро, 1,5 тисячі фунтів стерлінгів і 40 тисяч гривень. Крім цього, у нього було вилучено 5 кг золота. Ректор зазначав що ці кошти він та його родина збирали йому на операцію за кордоном.

У березні Галицький районний суд Львова заарештував Буряка і призначив заставу в розмірі 97 тис. гривень.

Після сплати застави він вийшов з-під арешту. Відразу ж після затримання колектив обрав Буряка ректором ВНЗ. Проте він подав заяву на звільнення і вийшов на пенсію.powered by lun.ua