Виборчий закон створив проблеми і позбавив 1,2 мільйона людей голосу - ОПОРА

Понеділок, 26 жовтня 2015, 16:33

Нестабільність виборчого законодавства та неінклюзивний спосіб підготовки нової редакції закону "Про місцеві вибори" призвели до системних проблем у його правозастосуванні.

Про це йдеться в заяві громадської мережі ОПОРА щодо проміжних результатів спостереження за місцевими виборами, які відбулися 25 жовтня.

"Окремі норми закону, що мали декларативний зміст або ж не чітко трактували вимоги до процедур, засвідчили неналежну практику підготовки нормативно-правової бази", - йдеться в ній.

"Подекуди Центральній виборчій комісії доводилось своїми роз'ясненнями не лише трактувати окремі позиції законодавства, а і фактично переймати на себе функції ВРУ з нормотворення, як це відбулось щодо забезпечення гендерного квотного принципу в списках кандидатів, висунутих політичними партіями, або ж встановлювати процедуру розподілу мандатів з включенням до цього процесу першого номеру списку, щодо якого не було чіткої правової визначеності", - констатує ОПОРА.

Мережа також зазначає, що 1,2 мільйони громадян України, які мають статус внутрішньо переміщених осіб, не змогли взяти участь у виборах через відсутність належної нормативно-правової бази для забезпечення процедури включення до списків виборців через процедуру зміни виборчої адреси.

"Таким чином було порушено активне виборче право значної категорії виборців, які вже тривалий час проживають в територіальних громадах, до яких були переміщені через військові дії на території окремих районів Донецької та Луганської області, а також тимчасово окупованої АР Крим", - заявляє ОПОРА.

Водночас, на думку представників ОПОРИ, непроведення виборів у Маріуполі й Красноармійську Донецької області – наслідок застосування політичних мотивів суб'єктами виборчого процесу, а не правових механізмів, закріплених у законодавстві.powered by lun.ua