Українського консула вперше пустили до ув'язнених у Чечні Клиха та Карпюка

Вівторок, 27 жовтня 2015, 00:32

Український консул вперше за півтора року отримав дозвіл відвідати в тюрмі громадян України Станіслава Клиха та Миколу Карпюка.

Про це повідомив адвокат Ілья Новіков в ефірі hromadske.tv.

26 жовтня 2015 у Верховному суді Чеченської Республіки продовжився розгляд їхньої кримінальної справи, після чого Консул відвідав українців у СІЗО.

Адвокат повідомив також, що консул засвідчив шрами від тортур півтори роки потому. Інформація про це була подана по дипломатичних каналах.

"Це грубе порушення всіх мислимих стандартів. Ми з цього приводу будемо починати окрему процедуру подання скарги. Але консул засвідчив те, що у них у обох є відповідні шрами, про які вони говорять, - каже Новіков, - Це серйозна історія, оскільки в попередніх справах з української серії на заяви захисників Олега Сенцова про те, що застосовувалися тортури, не було ніякої реакції, бо там не вдалося через рік знайти їх сліди. В даному випадку катування були такі, що навіть через рік, у разі Карпюка півтора року, все ще видно сліди".

Клих та Карпюк знаходяться в бадьорому настрої, особливо після того, як дізналися, що їх Україна розглядає як політв'язнів.

"Ще місяць тому вони думали, що про них забули, так як не було ніякого зв'язку з Україною. Після того, як вони дізналися, що їх розглядають як політв'язнів, у них різко піднявся бойовий дух, вони готові боротися", - розповів адвокат.

Також суд офіційно залучив Віру Савченко в якості громадського захисника Клиха і Карпюка, повідомив Новіков.

За версією слідства, Клих і Карпюк були членами організації УНА-УНСО, яка визнана екстремістською та її діяльність заборонена на території РФ, і в кінці 1994 - початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі збройних формувань самопроголошеної Чеченської Республіки Ічкерія.

12 жовтня у Верховному суді республіки Чечня, що в Грозному, розпочався розгляд по суті справи стосовно двох українських громадян — Миколи Карпюка та Станіслава Клиха.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: