Корчинський: Схоже, у РФ я вже в одному ряду з Марксом і Мандельштамом

256 переглядів
Четвер, 29 жовтня 2015, 12:51

Дмитро Корчинський заявив, що його "приголомшила" новина про арешт у Москві директора Бібліотеки української літератури Наталі Шаріної нібито через його книги.

"Це, звісно, визнання. Я вже в одному ряду з Марксом і Мандельштамом, вочевидь, якщо мої книги стали забороняти", - заявив Корчинський у коментарі газеті "Коммерсант".

"Ми готуємося зв'язатися з українським консульством, щоб якось організовувати захист Шаріної. Гадаю, далі будемо проводити якісь акції, закликати консульство до більш рішучих дій", - сказав він.

28 жовтня в Бібліотеці української літератури в Москві провели обшук, також пройшов обшук удома в директора бібліотеки Наталі Шаріної, а саму її затримали за звинуваченням у розпалюванню національної ненависті.

За версією слідства, у 2011-2015 роках Шаріна незаконно поширювала серед відвідувачів бібліотеки книжкові видання Дмитра Корчинського, визнані російським судом екстремістськими матеріалами й забороненими до використання в Росії.

Проти Корчинського в Росії у березні 2014 року порушили справу за статтями 354 КК РФ (публічні заклики до розв'язання агресивної війни з використанням ЗМІ), і 205.2 КК РФ (публічні заклики до здійснення терористичної діяльності з використанням ЗМІ). Його підозрюють у створенні банди для нападу на громадян Росії в Чечні.

Організація Корчинського "Братство" на території Росії заборонена рішенням Верховного суду від 17 листопада 2014 року.

У федеральному списку екстремістських матеріалів на сайті Мінюсту Росії є книга Корчинського "Війна в натовпі".

Корчинський був учасником УНА-УНСО, організував "Братство". У 2004 році балотувався в президенти України, але набрав лише 0,17% голосів.

У 2005 році він у числі іншого проводив інструктаж із боротьби з "помаранчевою революцією" для членів руху "Наші" на Селігері. Деякий час Корчинський входив у раду Міжнародного євразійського руху Олександра Дугіна.

Під час Євромайдану (2013-2014 років) його підозрювали в провокаціях.

Члени "Братства" брали участь і в воєнних діях на сході України після анексії Криму й російської агресії.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua