Бойовики не пускають місію ОБСЄ до місць відведення важкої зброї

Четвер, 29 жовтня 2015, 14:34

На Донбасі бойовики не допускають спостерігачів СММ ОБСЄ до місць зберігання важкої зброї. При цьому спостерігачі фіксують відсутність у місцях зберігання всієї зброї по обидві сторони зіткнення.

Про це під час брифінгу в Києві повідомив заступник керівника Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Хуг.

"В зоні, що не контролюється Україною, місію не допустили до ділянки, де зберігається зброя. Це є порушенням додаткового протоколу до Мінської угоди", - сказав він.

Хуг додав, що у Донецькому регіоні на територіях, що перебувають під контролем бойовиків,  місія ОБСЄ не змогла провести перевірку ділянок, де зберігається важке озброєння. Їх не пустили.

Водночас він зазначив , що спостерігачі фіксують відстутність певних видів важкої зброї як з боку бойовиків, так і з українського боку.

"По обидві сторони ми бачили, що немає всієї важкої зброї. Так, 21 жовтня на українській території зберігання важкої зброї не було 12 танків, а того ж дня на території так званої "ДНР" не було 2 "Градів", і нам не дозволили провести верифікацію ще однієї ділянки", - сказав Хуг.

Він додав, що бойовики "ЛНР" увесь час "не сприяють верифікації відведення важкої зброї, вони не дозволяють перевіряти серійні номери озброєння".

Крім того, досі є зброя на тій території, яка вважається територією безпеки.

Також Хуг повідомив, що з обох сторін конфлікту відбувається пограбування будинків переселенців. Так, за його словами, у Пісках спостерігачі помітили, як військова машина перевозила меблі.

Українська правдаpowered by lun.ua