Рада почала створення Нацагентства із повернення вкрадених активів

Четвер, 8 жовтня 2015, 13:44

Парламент прийняв у першому читанні законопроект про створення Національного агентства з розшуку та управління активами, отриманими злочинним шляхом.

За відповідний законопроект 3040 проголосували 237 народних депутатів.

Цей законопроект також входить до пакету законів, необхідних для впровадження безвізового режиму з ЄС, а саме для виконання другої фази Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України. Його ініціював Кабінет міністрів.

Представляючи в парламенті цей  законопроект міністр юстиції Павло Петренко наголосив, що створення такої агенції надасть можливість якомога швидше виявити активи, отримані шляхом корупції чи у інший злочинний спосіб, за кордоном і повернути їх державі.

За його словами, у країнах ЄС діють аналогічні органи – офіси із пошуку активів, здобутих злочинним шляхом.

Міністр також зазначив, що агенція не буде правоохоронним органом, натомість він буде підпорядкований безпосередньо Кабміну.

Профільний комітет рекомендував цей закон до першого читання.

Водночас у народних депутатів викликала невдоволення норма про те, що 25% від вилучених активів лишатимуться в агенції і підуть в її спецфонд.

За словами народного депутата Юрія Луценка, це також може призвести до корупції.

Народний депутат Іван Курулюк запропонував видалити цю норму із законопроект. Тож, законопроект був проголосований із поправкою Курулюка. 

Українська правдаpowered by lun.ua