Хуг: конфлікт у зоні АТО все ще триває, люди гинуть

Вівторок, 10 листопада 2015, 10:52

На лінії розмежування в зоні АТО все ще триває збройний конфлікт, внаслідок якого гинуть люди.

Про це в інтерв'ю російській службі Deutsche Welle заявив заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Олександр Хуг.

"На жаль, спостерігачі СММ в останні два тижні знову і знову встановлювали наявність людських жертв. Не в результаті ДТП або підриву на мінах, а через продовження конфлікту, причому з обох сторін. В останні дні ситуація трохи розрядилася, але той факт, що люди гинуть, свідчить про надзвичайну крихкість перемир'я", – заявив він.

Хуг також повідомив, що порушення перемир'я відбуваються в основному на певних територіях.

"Більшість відбувається недалеко від донецького аеропорту, приміром, в контрольованому сепаратистами селі Спартак або в контрольованому українським урядом Опитному, південніше, в контрольованих урядом Пісках, або на західній околиці Донецька у так званому "Вольво-Центрі", – розповів він.

Хуг додав, що райони біля лінії розмежування буквально нашпиговані мінами і нерозірваними боєприпасами.

"Місцевість поблизу донецького аеропорту, Широкине, обидва береги річки в Станиці Луганській в цьому сенсі проблематичні. Ми намагаємося переконати обидві сторони, що заміновані території слід обгородити, а цивільне населення навчити, як поводитися в таких умовах. Ми робимо все, щоб мобілізувати кожну із сторін до розмінування територій", – сказав він.

Заступник голови СММ розповів, що відведення зброї, обумовлене в мінських домовленостей, не виконується повністю, важке озброєння часто зникає з місць зберігання і з'являється на лінії зіткнення.

У той же час, за його словами, зараз представники ОБСЄ мають більше доступу до лінії розмежування і можуть краще проводити моніторинг.

Кажучи про місто Дебальцеве, в якому відбувалися важкі бої взимку і яке в даний момент контролюється бойовиками, Хуг розповів, що воно все ще сильно зруйноване і багато жителів його покинули. У той же час, за його словами, інфраструктура частково відновлюється, зокрема повністю відновлено вокзал.

Він також додав, що в місті спостерігається брак медикаментів і деяких продуктів, але гуманітарної кризи немає.

Українська правда

powered by lun.ua