З ресторану у столичному Будинку профспілок знімають вивіску

Четвер, 12 листопада 2015, 19:13

Робітники демонтують вивіску ресторану L'Kafa, що розташований на першому поверсі будинку Будинку профспілок на вулиці Хрещатик, 15 у Києві.

Про це повідомляє кореспондент "Українських Новин" з місця подій.

Зокрема, близько 7 людей демонтують вивіску назви ресторану з будівлі.

Водночас у приміщенні закладу немає відвідувачів і вимкнено світло.

Один з людей, які стежать за виконанням робіт, відмовився коментувати журналістам зняття вивіски, а також не відповів, чи буде працювати ресторан надалі.

Раніше депутати Верховної Ради Борислав Береза, Ігор Луценко, Єгор Соболєв, Володимир Парасюк, Андрій Лозовий і Сергій Висоцький пікетували ресторан L'Kafa на Хрещатику з вимогою його закриття.

Мер Києва, голова Київської міської державної адміністрації Віталій Кличко просить Державну архітектурно-будівельну інспекцію, правоохоронні органи й профспілки перевірити законність розміщення ресторану L'Kafa на вулиці Хрещатик у будівлі Будинку профспілок у Києві.

Водночас директор Департаменту міського благоустрою КМДА Дмитро Білоцерковець заявив, що київська влада не може повпливати на профспілки, які вирішили відкрити кафе в пошкодженому пожежею Будинку профспілок на Майдані.

"Вони не мусили отримувати у нас дозволів на відкриття. Вони могли це зробити самі. Єдиний дозвіл, який вони у нас просили, це дозвіл на розміщення рекламних вивісок. Але київська влада відмовила їм в узаконенні цих рекламних вивісок", - розповів чиновник.

В ніч з 18 на 19 лютого 2014 року, під час чергової спроби штурму силовиками активістів Євромайдану в Будинку профспілок почалася пожежа.

Коли через Михайлівську вулицю під будинок нарешті приїхали пожежні авто Служби надзвичайних ситуацій, вогонь сягнув 9 поверху. Зі сцени Майдану закликали міліцію допомогти пожежникам підключити гідранти з протилежного боку будівлі.

Пожежники врятували кількадесят актівістів-майданівців, які опинилися у вогняній пастці. Частина врятувалася сама, декого витягли стихійні "народні пожежники". Однак усім врятуватися не вдалося - відомо про, як мінімум, двох загиблих.

Українська правда