У Кривому Розі назвали Вілкула переможцем. Можливі фальсифікації?

Понеділок, 16 листопада 2015, 10:51

Криворізька міська виборча комісія встановила результати виборів і назвала переможцем чинного мера Юрія Вілкула, однак громадськість заявляє про можливі фальсифікації.

Про це повідомляє криворізький сайт 0564 з посиланням на членів міськвиборчкому.

Юрій Вилкул оголошений переможцем з перевагою 752 голоси.

За Юрія Вілкула проголосували 89209 брали участь у виборах. Юрію Мілобогу віддали свої голоси 88457 виборців - такі результати затвердила міська виборча комісія.

Результати голосування, що дають перевагу Юрію Вілкулу, затвердили 12 членів комісії.

У той же час 6 членів комісії проголосували проти затвердження результатів виборів, оскільки вважають можливою їх фальсифікацію.

Зокрема, увагу спостерігачів привернула різниця між тим, як голосували в Інгулецькому районі міста і тим, як голосували в інших районах Кривого Рогу.

Так, за словами місцевої журналістки Ольги Гончар, в цьому районі вдень була явка, характерна для всіх районів - близько 30-35%, проте за останню годину явка підвищилася до 55-60%.

"Незрозуміло, як на деяких ділянках могла різко підвищитися явка. Чіткого пояснення для себе ми знайти не можемо. Є єдине пояснення - це найбільш віддалений район, там на ділянках було найменше представників Самопомочі, журналістів, спостерігачів", - пояснила Гончар.

Наявні скарги з 12 виборчих дільниць свідчать, що у Юрія Мілобога вкрадено 4000 голосів (при оприлюдненому розриві в 687 голосів), йдеться в повідомленні Самопомочі, текст якого є у УП.

У свою чергу сам Юрій Мілобог заявив:

"Ми вважаємо, що результат виборів мають визначати городяни, а не "нафталінові" ляльководи. Ми подаємо до суду, а також заявляємо про порушення в ході виборчого процесу в правоохоронні органи".

"Також ми апелюючи до небайдужості та участі громадянського суспільства. Впевнені, здатність захистити істинний результат виборів в Кривому Розі стане тестом на цивільну та інституційну зрілість українського суспільства", - заявив Мілобог.

Юрій Мілобог представив у міськвиборчком скарги, розгляд яких міська комісія призначила на 18.00 вівторка, 17 листопада.

Українська правда

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: