КВУ повідомляє про підкуп виборців у Дніпропетровську й Чернігові

Понеділок, 16 листопада 2015, 14:52

Випадки порушень законодавства під час другого туру місцевих виборів здебільшого не носили масштабного характеру і суттєво не вплинули на результати голосування.

Про це заявив генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель на прес-конференції у понеділок, повідомляє УНІАН.

За даними КВУ, вибори 15 листопада загалом відповідали міжнародним стандартам чесних і демократичних виборів.

"Головний висновок КВУ – (в ході) ведення виборчої кампанії в другому турі і в день виборів ми зафіксували значне зменшення кількості фактів порушень чинного законодавства, значне зменшення фактів чорного піару і маніпулятивних технологій на відміну від першого туру виборів", - зазначив Кошель.

"Здебільшого ми отримали досить якісну виборчу кампанію", - сказав керівник КВУ, але додав, що було декілька проблем.

Зокрема, Міністерство внутрішніх справ викрило "піраміду підкупу у Дніпропетровську, і за оцінкою МВС, у піраміду підкупу було залучено близько 10 тисяч виборців".

Кошель додав, що "це найбільш масштабна схема підкупу, яка була оприлюднена", тому КВУ закликає МВС "максимально публічно розслідувати цю справу для того, щоб вона стала запобіжником для неповторення подібної ситуації в майбутньому".

Також ситуація в Чернігові могла вплинути на результати волевиявлення, сказав він.

За словами Кошеля, з ініціативи чинного Чернігівського міського голови і згідно з рішенням міської ради було надано так звану передвиборну доплату в сумі по 500 грн для малозабезпечених категорій громадян.

"За нашою оцінкою, всього близько 25 тисяч виборців Чернігова отримали подібні передвиборні доплати", - додав він.

Відповідно до чинного законодавства, неможливо довести, що це – факт підкупу, тому що місцева рада діяла в межах свої повноважень, але оскільки виплата збіглася з наближенням виборів, то КВУ дає "свою оцінку про те, що це була найбільш масштабна напівлегальна схема підкупу, яка застосовувалися на українських виборах".

Кошель повідомив, що КВУ зафіксував 245 порушень чинного законодавства.

Із них 40% – це порушення правил ведення агітації, 30% – порушення процедурні в роботі ДВК, 20% – порушення з боку виборців, зокрема, фотографування бюлетенів, спроби їх винесення, голосування без пред’явлення документа, а 10% – порушення, пов’язані з можливим підкупом.

Результати виборів по містах дивіться у інфографіці УП.