Урядова комісія відзвітувала про розслідування пожежі на базі "БРСМ"

Четвер, 19 листопада 2015, 16:53

Урядова комісія з перевірки обставин пожежі на нафтобазі "БРСМ" у Васильківському районі встановила низку грубих порушень, що зумовили швидке поширення пожежі.

Про це заявив заступник начальника ДСНС в Київській області Руслан Буханець на конференції Petrolеum Ukraine 2015, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"На момент пожежі необхідний запас води в пожежному водоймищі і запас вогнегасних речовин був відсутній ... Підвезення 45 тонн піноутворювача був забезпечений тільки під час гасіння, хоча піноутворювач повинен був зберігатися на базі", – сказав він.

"На нафтобазі відсутні автоматична система гасіння і пересувна система подачі вогнегасних речовин ... Обвалована була тільки частина резервуарів, при цьому обваловка була незамкненою", – додав він.

Крім того, за його словами, на нафтобазі не було витримано необхідну мінімальну відстань між об'єктами, а також, згідно з попередніми даними, був відсутній сертифікат ДАБК готовності до експлуатації після реконструкції.

Буханець оголосив висновки урядової комісії: однією з причин швидкого поширення пожежі стали непрофесійні дії персоналу нафтобази.

"Поширення пожежі було обумовлено непрофесійними діями персоналу бази і несвоєчасним повідомленням в ДСНС (близько 20 хв. працівники нафтобази намагалися загасити пожежу самостійно)", – резюмував він.

Нагадаємо, увечері 8 червня цього року на нафтосховищі ТОВ "БРСМ-Нафта", розташованому в селі Крячки Васильківського району сталася пожежа. Тоді загинули п’ять осіб, четверо з яких – рятувальники.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявляв, що на підприємствах мережі "БРСМ-Нафта" змішували бензин із присадками й домішками, їх покривали представники органів державної влади й силових структур.

У "БРСМ-Нафті" заявляли, що пожежа на нафтобазі у Васильківському районі могла виникнути внаслідок підриву.

З цього приводу підозри пред'явлені інженеру та заступнику директора.

powered by lun.ua