Літати над Україною російським компаніям цілковито заборонять з опівночі

Середа, 25 листопада 2015, 13:56

Проліт через український повітряний простір для всіх російських авіакомпаній буде заборонено з опівночі 26 листопада.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України.

"У зв’язку із загостренням військової та суспільно-політичної ситуації, уряд прийняв рішення заборонити проліт українського повітряного простору для всіх без винятку російських авіакомпаній з 00:00 26 листопада поточного року", - йдеться в повідомленні.

"Прийняте рішення також було обумовлене систематичним порушенням правил польотів і порядку використання повітряного простору України з боку російських авіаперевізників, та має на меті попередити будь-які можливі провокації в повітряному просторі України", - додає відомство.

У Мінінфраструктурі наголошують, що Україні належить повний і виключний суверенітет над її повітряним простором, що є частиною території України.

"Здійснюючи польоти до Криму, російські авіакомпанії порушують положення угоди між урядом України та урядом Російської Федерації про повітряне сполучення і співробітництво в галузі повітряного транспорту 1994 року, Конвенції про міжнародну цивільну авіацію 1944 року та Угоди про транзит по міжнародним повітряним лініям від 1944 року (ІКАО), у частині дотримання національних законів і правил", - нагадує відомство.

Державіаслужба сповістить російську сторону щодо закриття повітряного простору України для цивільної авіації Російської Федерації 25 листопада, направивши через Міністерство закордонних справ відповідну ноту до Росавіації.

У відомстві нагадують, що Російська Федерація зупинила видачу дозволів на проліт території РФ українськими авіакомпаніями в серпні 2014 року.

Пряме авіаційне сполучення між Україною та Російською Федерацією було припинено з 25 жовтня.

25 листопада прем'єр-міністр Арсеній Яценюк повідомив, що Кабмін ухвалив рішення про повне закриття авіаційного простору України для російський літаків.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: