Росія перетягла "вишки Бойка" під прикриттям військових кораблів

Понеділок, 14 грудня 2015, 12:56

Сторожовий катер Прикордонної служби ФСБ РФ і ракетний катер Чорноморського флоту РФ примусили торговельне судно під турецьким прапором змінити курс в Чорному морі, коли росіяни перетягали ближче до Криму "вишки Бойка".

Про це повідомляє сайт компанії "Чорноморнафтогаз".

За інформацією компанії, торгове судно нібито перешкоджало пересуванню двох бурових установок, які переміщали з Одеського газового родовища, що розташоване на північно-західному шельфі Чорного моря в 150 км від берега Криму.

"На шляху проходження каравану суден з буксированим об'єктом з'явилося невстановлене торговельне судно під турецьким прапором. Діючи в порушення міжнародних правил попередження зіткнення суден у морі та загальноприйнятих норм морського судноплавства, турецьке судно не поступилося шлях каравану, що йде перехресним курсом, і зробило спробу зупинитися на шляху його прямування, чим свідомо створило аварійну ситуацію. У радіообмін з судами супроводу капітан турецького судна не вступав, не відповідаючи на виклики", - йдеться в повідомленні.

Керівник підприємства Ігор Шабанов заявив, що вишки вивезли ближче до Криму за дорученням голови колаборантів Сергія Аксьонова, передає "Інтерфакс-Україна".

"У зв'язку з підвищеною терористичною загрозою (було вирішено) перемістити бурові установки в територіальні води Росії (насправді - до берегів української АР Крим - ред.)... Установки перебували приблизно за 180 км від берега, на такій відстані від територіальних вод їх безпеку було важко забезпечувати", - заявив Шабанов.

Як пишуть "Наші гроші", Росія перетягнула з Одеського родовища скандальні "вишки Бойка": В-312 "Петро Годованець" та В-319, яка працювала в Україні під назвою "Незалежність".

Як повідомлялося, 13 грудня екіпаж російського сторожового корабля "Смєтлівий" у північній частині Егейського моря застосував вогнепальну зброю проти турецького сейнера.

У Міноборони РФ заявили, що сейнер не відповідав на сигнали і прямував прямо на військовий корабель.

"Європейська правда"powered by lun.ua