Іслямов прогнозує початок морської блокади Криму на початку 2016 року

Середа, 16 грудня 2015, 07:14

Морська блокада окупованого Росією Криму почнеться наприкінці 2015 – на початку 2016 року. 

Про це сказав журналістам координатор акції з блокади Криму, віце-президент Всесвітнього конгресу кримських татар Ленур Іслямов після зустрічі лідерів Меджлісу кримськотатарського народу з представниками дипломатичних місій, передає Радіо Свобода.

"Деталі я не можу вам озвучити. Ми до неї (блокади – ред.) готуємося всіма силами і засобами, які у нас є. Найближча перспектива – це кінець року – початок наступного, тоді ви побачите в реальному вигляді, як вона відбуватиметься... Ми вас обов’язково проінформуємо, ви про це почуєте", – сказав він.

Іслямов додав, що є попередня згода лідерів Меджлісу на морську блокаду анексованого півострова. Він також зазначив, що ініціатори блокади прагнуть зробити окупацію Криму "максимально дискомфортною для окупантів".

"Ми б хотіли, щоб перебування окупанта на нашій землі рідній було для нього якомога дорожче і складніше, ми цим займаємося, наскільки можна – видавлювати і випалювати звідти окупантів, бо це наші вулиці, наші могили, це наша історія, їм там нічого робити, геть звідти, це наш дім", – додав Іслямов.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомляв, що група юристів вивчає правову можливість організації морської блокади Криму.

Раніше один з лідерів кримських татар, уповноважений президента у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що морську блокаду Криму можна влаштувати рішенням РНБО або НАТО.