Путін: Хтось у турецькому керівництві вирішив лизнути американцям

Четвер, 17 грудня 2015, 12:12

Президент РФ Володимир Путін грубо висловився на адресу керівництва Туреччини. Він припустив, що Туреччина збила російський літак в результаті "розміну" з США.

Про це він сказав під час прес-конференції.

Відповідаючи на питання, Путін сказав, що не знає, чи є в цьому питанні третя сторона.

"Якщо хтось в турецькому керівництві вирішив лизнути американців в одне місце – не знаю, чи правильно вони вчинили", - сказав Путін.

Він припустив, що були домовленості між Туреччиною та США.

"Можна уявити, що на якомусь рівні були домовленості про те, що "ми тут навернемо російський літак, а ви закрийте очі, що ми зайдемо на територію Іраку і окупуємо її". Я не знаю, може, такий розмін був", - сказав Путін.

Він також заявив, що не бачить перспективи налагодити відносини з Туреччиною

Путін вкотре заявив, що дії турецької влади стосовно літака - це ворожий акт.

"Якщо б це був нещасний випадок, то одразу б зняли трубку і пояснили. А то побігли: "Нас ображають". Та хто вас ображає", - сказав Путін.

Він заявив, що його найбільше зачепило те, що йому ніхто не подзвонив і не пояснив те, що відбувається.

Путін розповів, що під час останнього візиту в Анталію він погодився співпрацювати "з дуже чутливих для Туреччини питань", які не вписуються в контекст міжнародного права. Він відмовився уточнювати, про що саме йшла мова.

"Невже важко було попередньо зняти трубку <...> якби хтось нам хоча б сказав: "тут наші інтереси. Просимо не носити удар". Ніхто ж нічого не сказав", - обурився Путін.

Як відомо, раніше президент Туреччини Ердоган заявляв, що телефонував Путіну в день, коли був збитий Су-24, але російський президент не відповів на дзвінок.

Прес-секретар Путіна зазначав, що дзвінок від Ердогана був через 7-8 годин після інциденту, але розмова не відбулася.

Українська правдаpowered by lun.ua