ЗМІ: PR-кампанія за звільнення Тимошенко з в'язниці коштувала до €500 тисяч

Субота, 19 грудня 2015, 20:17

PR-кампанія, яку було запущено у Німеччині в грудні 2011 року, мала на меті допомогти визволити Юлію Тимошенко з в'язниці, контакти з лобістами у Берліні встановлював тодішній партійний соратник Тимошенко Арсен Аваков. 

Про це пише Німецька хвиля з посиланням на публікацію німецького тижневика Der Spiegel. 

20 грудня 2011 фірма Investor Italia, яка, за інформацією видання, тривалий час належала Арсену Авакову, переказала 250 тисяч євро на рахунок у німецькому Commerzbank, ще 250 тисяч, за договором, мали надійти пізніше.

Отримувачем коштів була фірма GPRC, яку очолюють Константін Пановко та Ігор Побережський.

"Серед тих, хто погодився допомогти, - останній очільник уряду НДР Лотар де Мезьєр та берлінська лобістська фірма German PR and consulting group (GPRC). Кампанія розпочалася 12 грудня 2011 року з інтерв'ю Євгенії Тимошенко у виданні Bild під заголовком: "Моя мама помре, якщо їй ніхто не допоможе!". Інтерв'ю було оцінене як "великий успіх", який повинен був викликати резонанс в інших ЗМІ. У розпорядженні журналістів Der Spiegel є цілий стос документів, в яких описується кампанія в ФРН під назвою "Свободу Юлії Тимошенко", - йдеться у повідомленні. 

Лотар де Мезьєр діяв у справі Тимошенко з "санкції" федерального уряду, він також літав у Київ та вів переговори про долю Тимошенко із тодішнім заступником генпрокурора Ренатом Кузьміним.

Де Мезьєр також допоміг встановити контакт з берлінською клінікою Charite, лікарі якої їздили в Харків та констатували, що Тимошенко "серйозно хвора". На захист Тимошенко тоді також стала делегація Ради Європи та міністри закордонних справ багатьох країн ЄС, нагадує видання. 

У березні 2012 року організатори кампанії - фірма GPRC - констатувала її успіх, оскільки питання звільнення Тимошенко ставилося на всіх переговорах між Києвом та ЄС, хоча домогтися звільнення Тимошенко до виборів 2012 року не вдалося

Разом з тим речник уряду Німеччини заперечує вплив фірми GPRC та де Мезьєра на "політику федерального уряду щодо України" та на дії Берліна "у випадку тоді ув'язненої Юлії Тимошенко", пише Der Spiegel.

Юлія Тимошенко та Арсен Аваков на запити видання не відповіли.