З'явилося відео руїн Луганського аеропорту, який ЗСУ тримали понад 100 днів

Середа, 23 грудня 2015, 16:18

У мережі інтернет з'явилося відео того, як наразі виглядають рештки луганського аеропорту, який атакували бойовики.

Відео зробив британський журналіст, який підтримує і працює на бойовиків.

Він знімав відео з землі і з дрону.

Сили АТО тримали аеропорт в оточенні бойовиків понад 100 днів до кінця літа 2014 року.

1 вересня 2014 року, близько 300 військових сил АТО з боями виходили з оточеної російськими військами території міжнародного аеропорту "Луганськ".

Тоді російські війська незаконно перетнули кордон в Луганській області, після тривалих боїв сили АТО вирішили прориватися через оточення і виходити.

Саме в цей аеропорт летів Іл-76 з десантниками 25-ої бригади, який бойовики підірвали 14 червня.

На борту Іл-76 перебували 40 українських військовослужбовців та дев’ять членів екіпажу. Усі вони загинули.

Пізніше в інтерв'ю "Українській правді" Віктор Муженко розповідав:

"Під Луганськом був прорив, це було виведення з оточення в районі Луганського аеропорту. Те угрупування приблизно складалося з 2 тисяч особового складу, в тому числі 80-та бригада, яку обійшли увагою. Там справді були жорсткі бої, наші бійці нанесли серйозне ураження росіянам. Після виходу саме 80-а бригада, 24-й батальйон зупинили атаку на рубежі річки Сіверський Донець.

Після виходу наших підрозділів з Луганського аеропорту, росіяни тільки на третій день зайшли на територію летовища. Вони боялися, що там знаходяться наші військовослужбовці. Коли в ході домовленостей і переговорів з росіянами, було організовано захід гуманітарного конвою для евакуації наших поранених і загиблих, вивезли двох загиблих і трьох поранених – всього п’ятьох евакуювали. Але росіяни боялися заходити, такі серйозні втрати вони понесли".

"Луганський аеропорт, незаслужено забутий, де також проводились жорстокі бої, де військовослужбовці і 80-ї аеромобільної бригади, і 24-го штурмового батальйону, і 1-ї танкової бригади, 128 ОМБР, там навіть була група 51-ї окремої механізованої бригади. Всі ці бійці там показали приклад і мужності, і героїзму в боях за Луганський аеропорт, за населені пункти Хрящувате і Новосвітлівка". 

Українська правда