НАБУ допитає Мартиненка й Саакашвілі у справі ОПЗ - Ситник

Субота, 26 грудня 2015, 16:07

Національне антикорупційне бюро має намір допитати екс-нардепа Миколу Мартиненка і губернатора Одеської області Міхеїла Саакашвілі у справі ОПЗ.

Про це заявив в інтерв'ю "Українським Новинам" директор НАБУ Артем Ситник.

За словами Ситника "на даний момент підозру Мартиненку не оголошено. Більше того, він не обіймає жодних посад в ОПЗ".

"Конкретні прізвища називати до оголошення підозри я вважаю неправильним, оскільки політичні опоненти, які постійно звинувачують один одного в корупції, використовують будь-які слова працівників правоохоронних органів, будь-який факт розслідування, з метою політичного тиску. У країні забули про статтю 62 Конституції україни про презумпцію невинності, яка передбачає, що людину можна назвати корупціонером тільки тоді, коли рішення винесе суд", - наголосив Ситник.

Стосовно допитів Мартиненка та Саакашвілі він зазначив, що допити заплановані.

"Вони ще не допитувалися, але допити заплановані. Якщо ми говоримо про гучні заяви, то тут навіть немає предмету для допиту. Я завжди підкреслюю, що НАБУ не повинно реагувати на кожну гучну політичну заяву, оскільки такі заяви вимовляються майже кожен день. Але конкретної інформації вони не містять", - говорить Ситник.

Крім того, він вважає неправильним розслідувати те, що хтось із політиків кричить на іншого зі словами - ти злодій.

"Це не підстава для розслідування, це просто некоректна поведінка і гучна заява, яка нічим не підкріплена. Я сподіваюся, що ми поступово змінимо підхід до оцінки факту внесення до ЕРДР, факту оприлюднення підозри і факту винесення вироку", - підсумував він.

Як відомо, у справі про зловживання на Одеському припортовому заводі слідчі допитали понад 20 свідків, у тому числі керівників, членів правління заводу та колишнього депутата Давида Жванію.

Нагадаємо, Одеський припортовий завод напередодні приватизації уклав газовий контракт з невідомою компанією, який позбавить ОПЗ частини валютної виручки.

З листопада на ОПЗ почала поставляти газ маловідома австрійська компанія Antra GmbH, що має українське коріння. Новий постачальник прийшов на зміну структурам групи Приват, які з липня постачали завод газом.

Договір передбачає давальницьку переробку газу Одеським припортовим з відвантаженням кінцевої продукції цій фірмі.

Модель роботи на давальницькій сировині передбачає, що весь кінцевий продукт буде належати постачальнику газу, що позбавляє ОПЗ валютної виручки.

Пізніше стало відомо, що компанія Antra GmbH пов'язана з головою комітету Верховної Ради з ПЕК, соратником Арсенія Яценюка Миколою Мартиненком.

Економічна правда