Розвідка ВМС США попередила про прогрес у розвитку флоту РФ

Вівторок, 29 грудня 2015, 07:45

У наступні 10 років Росія отримає військовий флот, здатний виконувати завдання по обороні країни та забезпеченні потужної, але обмеженої, присутності у глобальних сферах інтересів РФ.

Про це йдеться в доповіді управління військово-морської розвідки США про стан російського флоту, передає "Голос Америки".

Документ, оприлюднений наприкінці року, став першою за 24 роки відкритою громадськості доповіддю присвяченою військово-морським силам Росії. Роботу над щорічним звітом "розвиток радянського флоту" було припинено в 1991 році.

Доповідь відзначає прогрес досягнутий Росією у розвитку ВМС і зауважує, що загальна кількість бойових кораблів і підводних човнів у ВМС Росії зараз досягла 186. Ця цифра поступається тільки військовим флотам США і Китаю.

Доповідь звертає окрему увагу на продемонстровану Росією здатність здійснювати пуски крилатих ракет морського базування.

Упорядник доповіді зокрема зауважує, що російські крилаті ракети "Калібр" надають навіть малим флотським платформам "значний наступальний потенціал, а використання ракет "море-земля" дозволяє усім військовим кораблям Росії нести загрозу нерухомим наземним цілям, використовуючи неядерні боєголовки.

"Розвиток цього потенціалу, оновленим російським флотом, докорінно змінює його здатність стримувати, загрожувати та зрештою знищувати ворожі цілі", - говориться в доповіді.powered by lun.ua