Ходорковського оголошено у розшук у справі про вбивство

Вівторок, 8 грудня 2015, 07:43

Слідчий комітет РФ викликав на допит в якості обвинуваченого колишнього главу ЮКОСа Михайла Ходорковського.

Про це Ходорковський написав у Twitter.

Повістка прийшла його батькові.

За інформацією координатора "Відкритої Росії" Володимира Кара-Музри, йдеться про справу Олександра Пічугіна, засудженого за вбивство мера Нафтоюганська Володимира Пєтухова.

МБХ предъявили новое обвинение. По «делу Пичугина».

Posted by Vladimir Kara-Murza on 7 грудня 2015 р.

У серпні цього року батька Михайла Ходорковського допитали як свідка у цій справі. Місяцем раніше СК заявив про можливу причетність Михайла Ходорковського до вбивства Пєтухова.

Як повідомляє Інтерфакс із посиланням на джерело в правоохоронних органах, колишній глава ЮКОСу Михайло Ходорковський оголошений у федеральний розшук.

Мера Нафтоюганська Володимира Пєтухова вбили у червні 1998 року. За версією слідства, його вбили через конфлікт з ЮКОСом - незадовго до загибелі глава Нафтоюганська вимагав порушити проти компанії кримінальну справу про несплату податків до місцевого бюджету. За організацію вбивства Петухова засудили колишнього керівника відділу служби безпеки нафтової компанії Олексія Пічугіна.

Наказ про вбивство мера, вважають слідчі, віддав колишній віце-президент ЮКОСа Леонід Невзлін. Пічугіна і Невзліна засудили до довічного ув'язнення, але останнього - заочно, оскільки на момент винесення вироку він перебував за кордоном.powered by lun.ua