Адвокат: Під час допитів Леонової слідчі СБУ відмовлялися знімати з неї наручники

Неділя, 10 січня 2016, 22:32

Під час допитів затриманої російської активістки Анастасії Леонової слідчі СБУ відмовлялися знімати з неї наручники.

Про це в ефірі Громадського заявив адвокат затриманої Віктор Губський.

"До неї застосовувались наручники… На допиті, коли її доставили до слідчого на Володимирську, Анастасія була увесь час у наручниках. На моє прохання зняти наручники, щоб вона могла більш-менш вільно підписати протоколи – мені було відмовлено", – заявив адвокат. 

За його словами, Леонова скаржилась, що їй на голову надягнули мішок під час конвоювання.

"Ми не зможемо це довести, однак Анастасія скаржилась на те, що під час її конвоювання чи то до суду, чи то слідчого судді, в Апеляційному суді до неї не застосовувалось такого, і до слідчого на допит їй на голову надівали мішок", - зазначив адвокат.

В той же час, представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайло Чаплига заявив, що орган займається вивченням справи Леонової.

"Наша компетенція полягає в трьох питаннях: перше - це порушення процесуальних прав, про які повідомив адвокат, це забезпечення права на захист, і це умови утримання. Це те, чим ми будемо займатися найближчим часом", – заявив Чаплига.

Як відомо, громадянку РФ Анастасію Леонову співробітники СБУ затримали 10 грудня. Її підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 258 "Втягнення у вчинення терористичного акту". Слідство підозрює її у спробах здійснити терористичні акти у Харкові та Києві.

СБУ передало цю справу в розпорядження військової прокуратури.



powered by lun.ua