Мартиненко не прийшов на допит, бо він у Швейцарії - адвокат

Понеділок, 11 січня 2016, 16:15

Допит колишнього депутата від "Народного фронту" Миколи Мартиненка перенесено на 18 січня.

Про це у понеділок інформує прес-служба Національного антикорупційного бюро.

Як відомо, Мартиненко не з’явився на допит до НАБУ 11 січня, як було попередньо погоджено.

За словами адвоката Юрія Грабовського, поважна причина відсутності його клієнта – запланована зустріч із прокурором у місті Берн, Швейцарія.

Зокрема, у клопотанні представника Мартиненка до НАБУ про відкладення слідчої дії (допиту) зазначається, що 7 січня 2016 року його клієнт отримав листа від швейцарських адвокатів про необхідність прибути до Берна для участі у зустрічі із прокурором.

"Вказана зустріч запланована на 12 січня. Виходячи з цього швейцарськими адвокатами Мартиненка на 11 січня 2016 року було призначено зустріч для узгодження правової позиції. Таким чином він не має змоги прибути на допит в якості свідка з поважних причин і просить призначити допит на 19 січня 2016 року", - йдеться у клопотанні.

Враховуючи те, що візит Мартиненка до Швейцарії стосується тієї ж справи, яку розслідує НАБУ, у бюро було прийнято рішення про перенесення допиту по двох кримінальних провадженнях на понеділок, 18 січня 2016 року.

Водночас у НАБУ зазначили, що у разі, якщо Мартиненко не з’явиться на допит втретє без поважної на те причини, НАБУ, відповідно до 139 статті Кримінально-процесуального кодексу України, розглядатиме можливість застосування примусового приводу.

Як відомо, Національне антикорупційне бюро України викликало екс-нардепа Миколу Мартиненка в якості свідка в рамках досудового розслідування у справах за фактом закупівлі ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" уранового концентрату в австрійського товариства Steuermann Investitions – und Handelsgesellschaft mbH.

А також за фактом одержання хабарів при закупівлі ДП "НАЕК "Енергоатом" обладнання у чеського акціонерного товариства Škoda JS.

Вперше Мартиненка було викликано на допит до НАБУ 29 грудня 2015 року, однак він не з’явився у зв’язку з хворобою.

Українська правдаpowered by lun.ua