Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

У ГПУ показали накази про призначення до поліції екс-"беркутівців"

Середа, 13 січня 2016, 13:31

У Генеральній прокуратурі наполягають, що до поліції прийняли чотирьох колишніх працівників "Беркуту", які причетні до побиття активістів "Автомайдану" в січні 2014 року.

Подробиці цієї ситуації розповів начальник Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк на брифінгу в середу.

"За результатами розслідування подій на Майдані в одному з епізодів, що стосується побиття "автомайданівців" на провулку Кріпосному й на вулиці Щорса у січні (2014 року), повідомлено про підозру колишньому командиру однієї з рот київського "Беркуту" раніше, а 12 та 13 січня повідомлено про підозру ще 4-м його підлеглим – колишнім "беркутівцям" київського полку", - сказав він.

"За матеріалами слідства, ці "беркутівці" є такими, що призначені до лав поліції в порядку переатестування", - заявив Горбатюк.

Коментуючи заяву голови Нацполіції Хатії Деканоідзе про те, що інформація ГПУ про те, що 4 "екс-беркутівця" пройшли переатестацію, не відповідає дійсності", Горбатюк заявив:

"Стосовно цих бійців, яким повідомлено про підозру, у матеріалах слідства є накази про призначення їх до лав Національної поліції".

Щоб "усунути будь-які інсинуації", він процитував наказ в.о. генерала поліції Терещука від 7 листопада 2015 року, не називаючи імен, бо ці особи є підозрюваними:

"…Призначити тих, хто прибули з Головного управління МВС у Києві, з присвоєнням спеціальних звань поліції в порядку переатестування з 7 листопада 2015 року такого-то, який мав спеціальне звання "прапорщик міліції", призначити поліцейським полку поліції особливого призначення №1 Головного управління, присвоївши йому спеціальне звання "старший сержант поліції".

У ГПУ наполягають, що до поліції прийняли 4 екс-працівників
У ГПУ наполягають, що до поліції прийняли 4 екс-працівників "Беркуту"
Генпрокуратура

Двом командирам відділень та двом бійцям "Беркуту" оголошено підозру за фактами перевищення влади та незаконного затримання "автомайданівців". До суду внесено клопотання щодо відсторонення підозрюваних від посад та їх домашнього арешту.

Горбатюк зазначив, що визнавати винною людину можна лише за вироком суду, але ті дані, які є у слідства, дозволяють визначатися, чи здатна людина працювати в органах поліції.

Він також закликав надавати правоохоронцям інформацію про злочини колишніх міліціонерів. "Ми маємо жахливу ситуацію, коли щодо "беркутівців"… свідки не дають правдивих показань – і вони продовжують працювати", - поскаржився представник ГПУ.

Горбатюк також зазначив, що органи внутрішніх справ "знають масу фактів стосовно протиправних дій під час Майдану", і уже давно могли бути проведені розслідування, а відповідних осіб мали б звільнити "й без атестації", але їх не звільнили.

Представник ГПУ навів приклади перешкоджання покаранню МВСників. Так, щодо журналістки "5 каналу" слідство нібито не встановило факт перешкоджання, а встановлено факт "штовханини". В іншому випадку ухвалу суду щодо звільнення особи з міліції не виконали, бо вона вже не працювала в органах, а потім ту людину призначили в поліцію.

Як відомо, 7 листопада 2015 року поліція офіційно замінила міліцію. Тоді міліціонери мали стати виконувачами обов’язків поліцейських, а для призначення до Національної поліції – пройти кількаступеневу переатестацію.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: