"Transparency International" вимагає перевірити київський "Червоний Хрест"

Вівторок, 19 січня 2016, 13:13

"Transparency International Україна" закликала компанії-партнерів Товариства Червоного Хреста перевірити використання у київській філії організації наданої допомоги.

У зв’язку з заявами волонтерів про торгівлю гуманітарною допомогою, "Transparency International Україна" також закликає правоохоронні органи, Міністерство охорони здоров’я України втрутитися.

Волонтери "Червоного Хреста" повідомили ТІ Україна про численні випадки торгівлі гуманітарною допомогою, отриманою для розповсюдження серед малозабезпечених верств населення та тимчасово переміщених осіб з окупованих територій. Отримані за гуманітарну допомогу гроші представники Червоного Хреста називали "благодійними внесками".

Окрім того, волонтери повідомили про факти платного проведення курсів першої медичної допомоги, які повинні бути безкоштовними для усіх охочих, та про інші неправомірні дії співробітників відділень поважної громадської гуманітарної організації у Києві та області.

ТІ Україна звернулася до компаній-партнерів Товариства Червоного Хреста – "Кока-Кола Беверіджиз Україна", "Проктер енд Гембл Україна", Porsche Finance Group - з проханням провести перевірку цільового використання наданої товарної допомоги. До перевірки організація просить залучити також представників ТІ Україна та волонтерів-викривачів.

Станом на 18 січня ТІ Україна отримала письмову відповідь лише від "Проктер енд Гембл Україна". У листі зазначається, що компанія виступає проти корупції у всіх її проявах та серйозно ставиться до повідомлень такого роду.

МОЗ України на запит відповіло, що у 2013-2016 роках на підтримку діяльності патронажної служби та служби розшуку Товариства Червоного Хреста України, а також на сплату членського внеску до Міжнародної Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця було виділено з держбюджету 313 мільйонів 545 тисяч 800 грн.

На прохання надати кошториси та плани використання бюджетних коштів Товариства Червоного Хреста України, бюджетні запити та звіти по паспорту бюджетної програми на 2013-2015 роки відповідь міністерства поки не надходила.

ТІ Україна також закликала правоохоронні органи ініціювати перевірку цільового витрачання виділених бюджетних коштів, а також перевірити факти, подані в програмі "Слідство. Інфо" 13 січня.

Правозахисна організація також вимагає від центрального осередку Товариства Червоного Хреста в Україні провести належну комплексну перевірку діяльності Київської міської організації та інших регіональних відділень із залученням представників громадськості.

ТІ Україна наголошує, що громадськість має знати про вжиті всередині організації дисциплінарні заходи стосовно людей, які могли вчиняти корупційні дії.powered by lun.ua