Під вибори на окупованих територіях пропонують створити кодекс для ЗМІ

Середа, 20 січня 2016, 17:23

Представники ОБСЄ пропонують розробити кодекс для ЗМІ на час проведення виборів на окупованих територіях.

Про таку пропозицію, озвучену на засіданні політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи, розповів "Українській правді" представник української сторони Роман Безсмертний.

"Противна сторона наполягала на тому, що треба створити якісь акредитаційні комітети при їхніх виборчих комісіях, які мали б займалися роботою зі ЗМІ", - розповів він.

"Натомість представники ОБСЄ пропонують створити на паритетних началах за участі представників громадськості, міжнародних посередників і об'єднань журналістів спільну групу, яка б виробила кодекс. Він мав би працювати для журналістів, що висвітлювали б виборчий процес", - повідомив Безсмертний.

"Говорили про те, що, можливо, за участі європейського комітету створити для цих виборів акредитаційну групу, яка б мониторила і дивилася за діяльністю ЗМІ. Однак та сторона жодної пропозиції не підтримала і наполягала на своїй", - розповів Безсмертний.

За його словами, також сторона бойовиків вкотре відкинула будь-яку участь загальноукраїнських партій у виборах.

Крім того, на засіданні розглядали питання створення дільничних, територіальних комісій, ролі і місця ЦВК.

"Противна сторона відкинула пропозиції по участі ЦВК у цьому процесі. Вони наполягають на створенні тимчасових Донецької і Луганської виборчих комісій", - розповів він.

За словами Безсмертного, протилежна сторона категорично проти того, щоб для вирішення виборчих спорів залучалися українські суди.

"Ми пропонували використовувати Харківський, Дніпропетровський чи створити окремий суд для розв'язання виборчих спорів. Це має бути суд на контрольованій державою території, бо він працює іменем держави, іменем України. Але противна сторона відкинула ці пропозиції", - розповів Безсмертний.

Крім того, сторони не змогли домовитися щодо переліку населених пунктів, де мають відбутися вибори. За словами Безсмертного, українська сторона наполягає, що вибори призначає Верховна Рада актами, визначеними українським законодавством.

"А вони наполягають, що це має бути зазначено в окремому законі. Вони намагаються зв'язати відповідний "статус" із територією", - пояснив Безсмертний.

За його словами, також обговорювалося питання безпеки під час місцевих виборів.

"Суть нашої позиції полягає в тому, що на етапі припинення вогню, ми вийдемо на залучення контингенту ООН чи іншої міжнародної організації. Але вони теж відкидають ці пропозиції, наполягають, що тільки народна міліція має це контролювати. Категорично заперечують проти участі ЗСУ чи Нацгвардії в процесі забезпечення безпеки виборчого процесу", - сказав він.

Він також повідомив, що бойовики вимагають проведення виборів за мажоритарною системою.

"Але міжнародні посередники і організації стверджують, що в такому перехідному періоді краще застосовувати пропорційну систему та ще і з закритими списками", - зазначив він.

Безсмертний впевнений, що відсутність компромісу пояснюється загостренням ситуації на лінії розмежування.

"За останні кілька днів на лінії розмежування відбулися кілька бойових зіткнень, які носили характер справжніх бойових дій. Зрозуміло, що це позначилося на ході розмови у Мінську", - зазначив Безсмертний.

Українська правдаpowered by lun.ua