"Опора": Заяви про референдум - спроба відстрочки змін до Конституції

Вівторок, 26 січня 2016, 01:26

Координатор парламентських і виборчих програм громадянської мережі "Опора" Ольга Айвазовська вважає заяви окремих партій про необхідність проведення всеукраїнського референдуму щодо змін до Конституції інструментом відтермінування розгляду їх у парламенті.

Про це вона сказала "Українським Новинам".

Також вона підкреслила, що чинний закон "Про всеукраїнський референдум" не дозволить організувати його на належному рівні.

"Референдум як інструмент використовується, щоб відстрочити вже абсолютно очевидну політичну кризу - в парламенті немає коаліції і порозуміння між різними політичними групами", - заявила Айвазовська.

Вона нагадала, що в Конституції визначено необхідність затвердження на референдумі питання зміни території України або змін до розділів 1, 3, 13 Основного закону, а також неможливість винесення на референдум законопроектів з питань податків, бюджету та амністії.

Таким чином, за її словами, в законодавстві немає перешкод для проведення плебісциту з питання конституційних змін в частині децентралізації або правосуддя, і організація референдуму з цих питань, незважаючи на те, що в деяких аспектах вони можуть бути вузькопрофільними, є цілком нормальною ідеєю.

Разом з тим, на думку Айвазовської, неприпустимим є проведення референдуму за чинним законодавством.

"Формування комісій, підрахунок голосів - все зав'язано на адміністративній вертикалі для повного контролю над будь-яким референдумом. Довіра до цього закону в експертному середовищі дуже низька. Тому інструмент проведення референдуму будуть оскаржувати самі політики, які сьогодні його ініціюють", - зазначила вона.powered by lun.ua
Усі новини...
Підпишіться на наші повідомлення!