"Уранова справа" Мартиненка: НАБУ вбачає збитки на $20 мільйонів

Середа, 27 січня 2016, 13:43

Національне антикорупційне бюро підозрює посадових осіб держпідприємства "Східний ГЗК" у завданні державі збитків на 20 млн доларів при закупівлях уранового концентрату в 2014-2015 роках.

Така інформація викладена в матеріалах, оприлюднених в Єдиному держреєстрі судових рішень, передає "Інтерфакс-Україна".

"Посадові особи СхідГЗК, діючи умисно, з корисливих мотивів, достовірно знаючи, що товариство STEUERMANN Investitions- und Handelsgesellschaft mbH здійснює лише посередницьку діяльність... підписали з цим товариством договір і низку додаткових угод про постачання уранового концентрату за цінами, що значно перевищують ціни безпосередніх виробників" , - зазначено в документах.

За даними НАБУ, не дивлячись на те, що СхідГЗК підписав контракт із STEUERMANN, фактичні поставки здійснювалися безпосереднім виробником продукції - ТОВ "Сепногорскій гірничо-хімічний комбінат" (Казахстан).

Як повідомлялося, щорічні потреби українських АЕС в урані становлять 2,4 тис. тонн, тоді як власний видобуток СхідГЗК на сьогодні не перевищує 1 тис. тонн на рік.

Раніше "Українська правда" провела розслідування, у ході якого з'ясувалося, що соратник прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, народний депутат від "Народного фронту Микола Мартиненко за рік міг заробити на продажі уранового концентрату близько 770 млн гривень.

Служба безпеки України в червні 2015 року відкрила кримінальну справу щодо звинувачення посадовців ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" і НАЕК "Енергоатом" у завданні державі збитку на 10 млн доларів.

За даними СБУ, посадовці ГЗК закупили в 2014 році урановий концентрат у спеціально створеної ними за кордоном комерційної структури за ціною 90 доларів/кг на загальну суму 18 млн доларів.

Але в офіційній документації комбінату вартість купленого концентрату вже становила 138 доларів/кг. Надалі концентрат був реалізований "Енергоатому" за угодою на закупівлю вітчизняної продукції.

"Енергоатом" тоді заявив, що в 2014 році закуповував у СхідГЗК лише концентрат, виробником якого вказано це саме підприємство.

Як відомо, Недашковський вперше очолив Енергоатом у 2002 році. Надалі він ще двічі очолював держкомпанію - в 2005 році, коли український уряд формувалося з членів "Нашої України" і БЮТ, і в 2008-му, коли Юлія Тимошенко вдруге стала прем'єр-міністром.

Недашковський встиг попрацювати на посаді керівника "Енергоатому" і після приходу до влади Віктора Януковича - він був звільнений з посади тільки в 2012 році.

У березні 2014 року, після втечі Віктора Януковича і призначення прем'єром Арсенія Яценюка, Недашковський очолив компанію в четвертий раз.

Юрій Недашковський вважається людиною соратника прем'єр-міністра Арсенія Яценюка,  народного депутата від "Народного фронту Миколи Мартиненка.

У квітні глава Держфінінспекції Микола Гордієнко, відкритим текстом назвав Миколу Мартиненка "смотрящим" за "Енергоатомом".

"Економічна правда"powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!