Аваков назвав звинувачення з боку Лещенка "параноєю"

9900 переглядів
19
Четвер, 28 січня 2016, 13:41

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков стверджує, що звинувачення з боку депутата від БПП Сергія Лещенка в тому, що він поєднує посаду міністра і директора італійської фірми, брехливі.

Про це він написав на своїй сторінці в Твіттері.

За його словами, заяви депутата є "брехливою параноєю", нібито складеною за замовленням російського олігарха Костянтина Григоришина.

"Лещенко, бігом в касу до Григоришина. Заслужив. За таку брехню, з картинками Г платить дорого", – написав він.

Аваков запевнив, що свого достатку не ховає, платить податки і вносить своє майно в декларацію. Також він пообіцяв "сеанс викриття брехуна".

Як відомо, раніше Лещенко отримав від торгово-промислової палати італійської провінції Фрозіноне реєстраційні документи підприємства AvItalia S. R. L., згідно з якими, Аваков поєднував посаду міністра в уряді із бізнесом своєї італійської фірми.

Депутат підкреслив, що це є корупційним порушенням і має намір подати відповідну заяву в правоохоронні органи.

Українська правда

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 93.72.203.---Василь Туглук01.02.2016 15:46
Аваков, судячи з коментаря, а точніше юридичного розяснення цікала, яке схоже на виступ адвоката в суді на захист фейсбучного міністра, будь яким чином прагне зняти з себе підозри у корупції. Краще б розповів куди йшли гроші, які здирали раніше гаїшники доти, доки в міністерстві не появилися грузинки. Але це так, між іншим. Зрозуміло, що там, де два юристи, виникає три думки. Але таке тлумачення цікала: " Avakov Arsen дійсно вказаний як "Presidente", однак цей термін перекладається як Голова загальних зборів" явно новий винахід. Але якщо антикорупційні слідчі пінімуть весь пласт матеріалів щодо Авакова, думаю, останнє звинувачення може видатися дитячими пустощами. А Сергієві слід продовжувати війну з різними негідниками на державних посадах.
IP: 194.44.213.---Володимир Цікало30.01.2016 21:55
Таким чином, у цьому конкретному випадку, який описано в публікації, міністр не порушив законодавство України, навіть якщо б господарське товариство, учасником якого він є, було створено і діяло на території нашої держави! Перелічені автором інформації правоохоронні органи можуть не гаяти часу на дослідження цих обставин; вони можуть зосередитися на більш важливих справах!
Право участі в господарському товаристві згідно із законодавством України належить будь-якій особі, навіть міністрові, і його здійснення не може мати своїм наслідком юридичну відповідальність!
IP: 194.44.213.---Володимир Цікало30.01.2016 21:52
Щодо конкретного випадку, який наведено у публікації, слід звернути увагу на обставини, що мають істотне значення. Зокрема, як вбачається із італійського тексту витягу з комерційного реєстру підприємств, юридична особа, учасником якої є міністр, належить до товариств з обмеженою відповідальністю, яке діє у складі одного учасника. Усі 100 відсотків часток у його (товариства) статутному капіталі належать одній особі. Головою правління товариства зазначено не міністра, а Авакову Інну; саме вона є посадовою особою цього товариства. У протоколі загальних зборів, який аналізується, Avakov Arsen дійсно вказаний як "Presidente", однак цей термін перекладається як Голова загальних зборів. Нагадаю, що протокол загальних зборів учасників підписують дві особи: голова зборів, який обирається ними, та секретар. Окрім того, треба враховувати, що прийняття рішень у товариствах з одним учасником не потребує дотримання усіх вимог закону, що встановлені для господарських товариств загалом.
IP: 194.44.213.---Володимир Цікало30.01.2016 21:48
Згадані у матеріалі положення не встановлюють і не встановлювали меж щодо участі в роботі вищого органу управління (загальних зборів учасників) господарського товариства. Право на участь в діяльності вищого органу управління господарського товариства (право участі) є безумовним і не залежить від обрання або призначення, іншими словом "входження", до складу цього органу. Учасник господарського товариства бере участь в роботі загальних зборів не тому, що він туди увійшов (обраний або призначений), а тому що він є суб'єктом корпоративних прав, зокрема, суб'єктом права участі.
Законодавство України про запобігання корупції встановлює заборону на входження до складу виконавчого або контрольно-наглядових органів господарського товариства, за участь у діяльності яких може виплачуватися грошова винагорода. Участь у діяльності вищого органу управління (загальних зборів учасників) є способом здійснення суб'єктивного корпоративного права особи і не заборонена законодавчо.
IP: 194.44.213.---Володимир Цікало30.01.2016 21:45
Висновок, зроблений у цій публікації, є передчасним! Навіть експерти інколи помиляються!
За чинним законодавством України здійснення права участі в господарському товаристві не вважається порушенням встановлених вимог щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності. Участь в роботі вищого органу управління (загальних зборів учасників) господарського товариства не вважається входженням до складу керівних органів товариства і не є формою заняття підприємницькою діяльністю! Здійснення суб'єктивного корпоративного права - права участі у товаристві, тобто реалізація тих правових можливостей, які входять до його змісту, не може бути формою порушення встановлених законом обов'язків і заборон!
Усі коментарі