Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

В УПЦ КП відбирають приміщення собору в центрі Сімферополя

Четвер, 28 січня 2016, 16:29

В окупованому Криму так званий арбітражний суд ухвалив вилучити з власності Кримської єпархії УПЦ КП приміщення Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира і Ольги.

Про це повідомив архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ Київського патріархату Климент, передають Крим.Реалії.

На прес-конференції в Києві 28 січня владика пояснив, що йдеться про приміщення Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира і Ольги в центрі Сімферополя.

"За рішенням суду я маю сплатити півмільйона рублів Міністерству майна і земельних відносин, протягом 10 днів звільнити приміщення і готуватись до того, що далі в мене заберуть це приміщення. Тому що саме на цих 112 квадратних метрах розміщені всі комунікації, вода, світло, тепло", – сказав владика.

Архієпископ зазначив, що керівництво Кримської єпархії УПЦ Київського патріархату не залишить приміщення Собору і продовжить боротьбу за нього.

"20 років я борюсь за це приміщення з Фондом майна Криму", – підкреслив Климент.

На думку представника громадської організації "Кримський центр ділового та культурного співробітництва "Український Дім" Андрія Щекуна, для того, щоб УПЦ КП у Криму могла захищати свої права, необхідна "політична воля" української влади. Він вважає, що передача у власність Кримської єпархії приміщень Кафедрального собору, що належать Україні, допоможе кримським священикам відстоювати свої інтереси в міжнародних судах і на території півострова.

Російська влада Криму, як і суди на півострові, офіційно ситуацію не коментує.

Після анексії Криму Росією 2014 року Фонд майна повідомив архієпископа про необхідність переукладання договору оренди на приміщення, в якому розташовується Кафедральний собор Володимира і Ольги. Тоді Климент розповідав, що невідомі люди вимагали від нього 200 тисяч доларів за можливість перебувати в цій будівлі.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: