Демчишин: "Центренерго" можуть продати вже в найближчі півроку

Четвер, 28 січня 2016, 18:37

Приватизація ПАТ "Центренерго" може відбутися в найближчі півроку.

Таке припущення міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин висловив "Інтерфакс-Україна".

"Щось робити в опалювальний сезон - не логічно. Але зараз є вікно - давайте займатися, до наступного опалювального сезону є шість місяців. Звичайно, є проблема викупу вугілля (на держшахтах), але це можна забезпечити в рамках договору між шахтами і підприємством , взяти зобов'язання що "Центренерго" викуповує певний обсяг за такою-то ціною і принципами, вже узгодженими НКРЕКУ, з урахуванням світових індексів", - сказав він.

Разом з тим, міністр підкреслив, що має бути проведена серйозна передпродажна підготовка.

"Цим необхідно системно займатися: перш ніж продати - необхідно сформувати команду юристів, фінансистів, які будуть допомагати. Зараз Baker Tilly проводить аудит, щоб все було зрозуміло історично - ви ж знаєте, що було в 2013 році, скільки операцій було, як гроші залучалися", - сказав він.

На думку Демчишина, без попередньої підготовки продаж "Центренерго" не принесе позитивних результатів.

"Подарувати можна в будь-який момент, але щоб продати - необхідно підготуватися", - резюмував міністр.

Як писала "УП",  енергетична компанія "Енергомережа", яку пов'язують з братами Суркісами почала скупку боргів у "Центренерго" і Одеської ТЕЦ через пов'язані кредиторські компанії.

Раніше, міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус заявив, що вартість енергогенерувальної компанії "Центренерго" за останні п'ять років знизилася уп'ятеро - до 200 млн доларів, подальше затягування її приватизації недоцільне.

Економічна правда

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування