НАБУ просить міжнародну допомогу у справах, зокрема щодо Мартиненка

Четвер, 11 лютого 2016, 13:25

НАБУ звернулося за міжнародною допомогою щодо справ, в яких фігурує екс-нардпеп Микола Мартиненко.

Про це заявив директор НАБУ Артем Ситник у четвер під час брифінгу.

"Нами було встановлено, що окремі особи, в тому числі народні депутати, використовуючи схеми в підприємтсві "Укргазвидобування" в період 2014-2015 років реалізовували природний газ через підконтрольні фірми-прокладки за заниженою вартістю, внаслідок чого держава недоотримала прибуток на суму близько 1 млрд гривень. Є провадження щодо службових осіб державного підприємтства Східний гірничо-збагачувальний комбінат, і держпідприємства "Енергоатом", - сказав Ситник.

"Ці провадження пов'язані з колишнім народним депутатом, вони нині на стадії отримання міжнародної допомоги, оскільки корупційні схеми рідко коли закінчуються в Україні. Схеми часто закінчуються в офшорах, в Австрії, Латвії, Швейцарії", - зазначив директор НАБУ.

За його словами, аби розслідувати ці справи НАБУ має домовленість з представниками Федерального бюро розслідувань США, які мають можливість відслідковувати доларові потоки по світу.

"Вони нам будуть допомагати, сподіваюся ця робота буде плідна", - наголосив Ситник. .

"Сподіваюся, що по цих справах ми якомога швидше дамо відповідь", - зазначив Ситник.

На уточнення, чи мав на увазі Ситник колишнього нардепа Миколу Мартиненка, говорячи про "Укргазвидобування", Ситник відповів ствердно.

Українська правда

powered by lun.ua