Прихована камера записала корупційну оборудку сина Авакова - ЗМІ

П'ятниця, 12 лютого 2016, 10:53
Прихована камера записала корупційну оборудку сина Авакова - ЗМІ
FB Олександра Авакова

Син міністра внутрішніх справ Олександр Аваков, імовірно, домовлявся з екс-заступником голови МВС Сергієм Чеботарем про поставку рюкзаків для підрозділів міністерства.

Відповідний відеозапис, нібито таємно знятий 3 грудня 2014 року в кабінеті Чеботаря, виклав наприкінці січня на YouTube користувач із ніком Sans Corruption (Без корупції).

Журналісти програми "Схеми" доводять, що відео може бути справжнім, а отже може слугувати доказом злочину у сфері держзакупівель.

Чеботар до травня 2015 року відповідав у МВС за держзакупівлі. Приховані зйомки у його кабінеті проводила СБУ на прохання військової прокуратури в рамках провадження про корупцію в МВС. Раніше в мережу потрапив один шматок відео – де Чеботар нібито обговорював продаж за заниженою ціною піску, що зберігався в МВС.

З розмови на оприлюдненому тепер відео зрозуміло, що людина, схожа на сина Авакова, хоче поставити велику партію рюкзаків в МВС і просить передоплату.

Чоловік, якого називають Сашею, каже, що до нового (2015-го) року зможе поставити 100 рюкзаків. Чеботар погоджується, що після Нового року МВС закупить ще 2000 штук.

Голова МВС Арсен Аваков заперечував причетність його родини до закупівлі рюкзаків. "Автори Казки про рюкзак і держзакупівлі, як зазвичай: одіозний нардеп Каплін і імені Фірташа-Льовочкина телеканал Інтер", - писав він у Facebook.

Речник МВС Артем Шевченко сказав "Українській правді", що офіційний коментар відомства буде оприлюднено згодом. Раніше МВС не відповіло на запити журналіста УП з цього приводу.

Олександр Аваков у телефонному коментарі "Схемам" сказав, що вперше чує про відео з кабінету Чеботаря. Але не зміг пригадати, чи був там у грудні 2014 року. "Я не пам'ятаю. Може, був, може ні, не знаю", - сказав він.

На запитання, чи обговорював він постачання рюкзаків для МВС, Олександр Аваков заявив: "Ніякого стосунку ні я, ні хтось із членів моєї сім'ї до цього не має. Я не розумію, чесно-чесно, ось не розумію, про яке відео ви говорите".

Із Чеботарем зв’язатися "Схемам" не вдалося. Раніше він називав відео змонтованим.

Співзасновник організації StopFake Юрій Панін вважає, що нове відео схоже на раніше оприлюднене і вже визнане (про пісок), хоча той запис був "трошки гіршої якості".

Відповідно до даних на порталі Держзакупівель, у лютому 2015 року МВС закупило рюкзаки на 16,5 мільйона гривень.

МВС закупило рюкзаки
МВС закупило рюкзаки

Одна з фірм, що виграла тендер, – компанія "Дніпровенд" у Дніпропетровську. Вона мала поставити 5 тисяч одиниць товару.

За адресою компанії (Столєтова, 21к) журналістам сказали: "До нас із цього питання приходила Податкова інспекція, вони теж її шукали... Ми офіційно відповіли Податковій, що в лютому 2015 року договір оренди розірвано, борги всі погашені цією фірмою, і її немає".

Власника цієї фірми Костянтина Кубеця також знайти не змогли: сусіди кажуть, що за його адресою давно живуть інші люди.

На момент перемоги у тендері на виготовлення рюкзаків у самому МВС уже майже рік тривало розслідування діяльності "Дніпровенд" як конвертаційного центру. Проте це не завадило чиновникам міністерства перерахувати компанії за рюкзаки 14,5 мільйона гривень.

"Схеми" припускають, що фірму могли використати як підставного переможця тендера.

Генпрокуратура порушила справу по рюкзаках у липні 2015 року. І вже кілька тижнів її передали у військову прокуратуру.

Журналістка "Схем" Наталія Седлецька сказала у коментарі Каналу 112, що програма досі чекає відповіді головного військового прокурора Анатолія Матіоса на свій запит щодо того, чи є оприлюднене відео доказом у справі і чи є рух у ній.

"Схеми" також чекають від СБУ підтвердження, чи це відео є шматком прихованого запису, який органи вели у кабінеті Чеботаря.

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...