Бронежилети в армії відповідають 4-му класу захисту - Міноборони

4856 переглядів
Середа, 24 лютого 2016, 13:41

Бронепластини і бронежилети, які поставляються в армію, відповідають заявленому 4-му рівню захисту.

Такий висновок слідчої комісії оприлюднив на засіданні уряду у середу заступник міністра оборони Іван Руснак, який озвучив висновки експертизи.

"Були відстріляні броньована пластина, яка була надана головою Верховної Ради, а також бронепластини, які знаходяться на складах Міноборони і у військах", - повідомив Руснак.

 

"Відстріл був проведений відповідно до визначених вимог із використанням куль калібром 5,45. 7,62", - зазначив заступник міністра.

За словами Руснака, бронепластини витримують усі кулі, крім набою калібром 7,62 бронебійна.

"На жаль такі кулі пробивають не тільки бронежилети, а й легкі броньовані об'єкти. За результатами проведених випробувань підготовлено акт комісії, яка підтверджує те, що Бронепластини і бронежилети, які поставляються війську, відповідають 4-му класу захисту", - наголосив він.

Руснак зазначив, що підприємство "Темп-3000", яке виробляє бронежилети типу "Корсар", вже технологічно відпрацювало пластини 5-го, 6-го рівня захисту.

"Вони важчі, такі бронежилети будуть поставлятись до спеціальних підрозділів, які ведуть безпосередній контактний бій із противником. Для масової поставки у війська вони поки що не рекомендовані", - сказав заступник міністра.

"Таким чином інформація, озвучена на засіданні парламенту, не відповідає дійсності", - додав Руснак.

Прем'єр Арсеній Яценюк розпорядився направити результати експертизи у Верховну Раду фракції "Батьківщина" і особисто Сергію Соболєву.

Як повідомлялося 19 лютого у Верховній Раді Соболєв показав парламентаріям і представникам уряду прострелену пластину з бронежилета, яку йому передали з зони АТО.

"Це шоста пластина (шостого рівня захисту - ред), яка була відстріляна в зоні АТО, і була прострелена звичайної кулею", заявив тоді Соболєв.

Валентина Романенко, УП

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua