У Bellingcat спростовують російську версію катастрофи MH17

18238 переглядів
Понеділок, 29 лютого 2016, 15:45

Міжнародна група розслідувань Bellingcat опублікувала детальну перевірку версії російського концерну "Алмаз-Антей", який вважає українську армію відповідальною за загибель малайзійського авіалайнера МН17.

Про це повідомляє російська служба ВВС.

За версією Росії, ракета, що збила "Боїнг", була запущена з району біля селищ Зарощенське або Велика Шишівка, що контролювалися українським військом, при цьому сама ракета була старої модифікації, давно не перебуває на озброєнні російської армії.

Bellingcat з великою часткою впевненості стверджує, що, навіть якщо погодитися з версією "Алмаз-Антея" про точку запуску ракети, її все одно не могли запустити українські військові.

На підставі інформації з відкритих джерел - в основному фотографій з геотегами в соціальних мережах - розслідувачі дійшли висновку, що 17 липня 2014 року, в день загибелі "Боїнга", в районі Зарощенського не було українських установок "Бук".

Так само було перевірено версію про точку запуску біля Великої Шишівки, в результаті перевірки було визнано, що українських "Буків" там також не було.

Bellingcat визнає, що зібрані дані не дозволяють робити висновки про те, хто контролював цю зону.

Однак зіставлення доступних пізніших даних з цього району дозволяє експертам Bellingcat припускати, що 17 липня 2014 роки там вже були, як сказано в доповіді, російські військові.

Наприклад, ентузіасти з Веllingcat проаналізували фотографію з геотегами на південній околиці Великої Шишівки і датовану 20 липня, на ній зображений озброєний чоловік в камуфляжі на тлі поля соняшників.

Фотографію, як вказують автори доповіді, виявили в акаунті "ВКонтакте" такого собі Анатолія Молчанова, який до цього в квітні 2014 року викладав фотографії себе в Криму, одягненим в уніформу російського військового, фотографії з зайнятого проросійськими силами Слов'янська, а пізніше в лютому 2015 року - з-під Дебальцевого.

Виходячи з погодних умов в цьому районі і характеру поведінки в соцмережі Анатолія Молчанова, в Bellingcat роблять висновок, що фотографія з Великої Шишівки могла бути зроблена в будь-який з трьох-чотирьох днів до 20 липня, а значить 17 липня, в день загибелі MH17, цю територія вже контролювали проросійські сили.

Також волонтери Bellingcat стверджують, що в жодному з населених пунктів, що знаходяться в зазначеному "Алмаз-Антеєм" районі можливого запуску, не вдалося знайти свідків залпу зенітної установки.

Таким чином, виявляється малоймовірним, що з цієї зони взагалі проводився запуск ракети системи "Бук", незалежно від того, який із сторін збройного конфлікту вона належала.

Автори нової доповіді нагадують, що версія "Алмаз-Антея" про тип і місце запуску ракети "Бук" суперечить і висновкам Bellingcat, і версії офіційного слідства, проведеного Голландією.

Минулого тижня Bellingcat представив свою остаточну версію загибелі "Боїнга", в якій вся провина покладається на російських військових.

Російська сторона категорично заперечує свою причетність до трагедії MH17.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua