У Чечні вважають, що журналістів могли побити правозахисники

Четвер, 10 березня 2016, 14:51

Омбудсман Чечні Нурді Нухажієв вважає, що до нападу на журналістів може бути причетний голова ГО "Комітет із запобігання тортурам" Ігор Каляпін.

Таку думку він висловив в розмові з кореспондентом "Дождя".

Нухажієв сказав, що вчинений напад - це "дуже погано".

На його думку, напад на журналістів "не був потрібен ні Чеченській республіці, ні республіці Інгушетія".

Кореспондент "Дождя" згадав нещодавні висловлювання глави Чечні Рамзана Кадирова, коли він назвав представників ліберальних ЗМІ "зрадниками" і "ворогами народу".

Журналіст запитав, чи не може бути напад на журналістів пов'язаний з цими висловлюваннями, оскільки через них розігрівся конфлікт між журналістами і владою республіки. На що Нухажиєв відповів: "це просто абсурдно".

"Навіщо людині спочатку висловлювати якісь погрози, а потім діяти, щоб повністю викликати підозру і критику на себе? Якщо згадати, що за 20 років перебування в Держдумі говорив Жириновський, так там на п'ятсот чи тисячу томів кримінальних справ б вистачило", - заявив уповноважений.

На питання, хто міг організувати напад, Нухажиєв заявив, що до цього може бути причетний голова міжрегіональної громадської організації "Комітет із запобігання тортурам" Ігор Каляпін.
"Я його не звинувачую, я говорю, що це його почерк", - додав омбудсман.

Він зазначив, що після вбивства в 2009 році співробітниці представництва Правозахисного центру "Меморіал" у Грозному Наталії Естемірової, організація "розцвіла, отримала премії, ордени".
"Ось так ось. На жаль, це так", - резюмував він.

Як відомо, увечері 9 березня група з 20 осіб напала на автобус на кордоні Чечні та Інгушетії, де були журналісти і правозахисники з Росії, Норвегії та Швеції.

Нападники побили тих, хто знаходився в автобусі і забрали їхні особисті речі та апаратуру, а потім підпалили автомобіль. Четверо журналістів були госпіталізовані через отримані травми.powered by lun.ua