Підлеглі Вілкула беруть участь в його передвиборчій агітації

Понеділок, 14 березня 2016, 11:46

Підлеглі чинного міського голови Кривого Рогу і кандидата на цю ж посаду Юрія Вілкула залучені до передвиборної агітації свого керівника.

Про це інформують спостерігачі моніторингової місії громадянської мережа "ОПОРА".

З агітаційних наметів у всіх районах Кривого Рогу розповсюджуються інформаційні матеріали, виготовлені на замовлення Вілкула, покликані ознайомити виборців з представниками "Політичної команди мера" в кожному окремому районі, та їх спільною декларацією підтримки на позачергових виборах міського голови.

Увагу спостерігачів "ОПОРИ" привернув той факт, що у листівці, яку агітатори поширюють в Саксаганському районі міста, поруч з текстом декларації підтримки розміщені фото підлеглих осіб чинного міського голови.

 

Це власне: перший заступник Криворізького міського голови - Фіщенко О.В., заступник Криворізького міського голови – Подоплєлова Н.Л., заступник Криворізького міського голови – Бєліков К.А. та керуюча справами виконкому Криворізької міської ради Шовгеля О.М.

 

Вбачаючи в цьому можливе порушення Вілкулом ч.2 ст.60 закону "Про місцеві вибори", яка прямо забороняє кандидатам, що обіймають посади в органах місцевого самоврядування залучати до передвиборної агітації або використовувати для будь-якої роботи, пов’язаної з проведенням передвиборної агітації, підлеглих їм осіб, представники "ОПОРИ" звернулись за коментарем до Олени Шовгелі.

Чиновниця зазначила, що це її громадянська позиція, котра полягає в підтримці Юрія Вілкула.

Коли спостерігач попередила Олену Миколаївну, що її посада накладає на неї певні обмеження, в тому числі у вигляді заборони на участь у передвиборній агітації, Шовгеля зазначила:

"Якщо ви мене запитаєте, я не стану казати неправду. Це є моя громадянська позиція, мене як людини, мене як депутата обласної ради від "Опозиційного блоку". Я казала про це вчора, кажу сьогодні і казатиму завтра. Мені за це не соромно, адже я вважаю, що це людина яка зробить все необхідне, щоб "завтра" у цього міста було".

Активісти зауважують, що сам коментар Шовгелі у своєму робочому кабінеті містить агітацію і ознаки порушення виборчого законодавства, згідно з яким, службовим особам органів місцевого самоврядування забороняється брати участь у передвиборній агітації у робочий час.

Раніше в "ОПОРі" наголошували, що головними ризиками позачергових місцевих виборів у Кривому Розі - це використання адміністративного ресурсу і матеріального мотивування виборців.powered by lun.ua