У коаліції зараз 237 депутатів - Гройсман

Понеділок, 14 березня 2016, 13:43
Микола Лазаренко

Коаліція "Європейська Україна" на даний момент нараховує 237 народних депутатів, заявив голова Верховної Ради Володимир Гройсман.

"Сьогодні в парламенті є 237 підписів учасників коаліції, які не відкликано. Це факт", - сказав він на брифінгу в понеділок у Києві, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Як відомо, у лютому з коаліції вийшли фракції "Самопоміч" і "Батьківщина". Фракція Радикальної партії Олега Ляшка теж заявляє, що вийшла з коаліції ще у вересні минулого року, однак парламентарі від цієї фракції свої підписи з коаліційної заяви не відкликали.

Коаліція втрачає статус парламентської більшості, якщо в ній число депутатів менше мінімально необхідного у 226 депутатів.

Згідно з Конституцією України, діяльність коаліції вважатиметься припиненою після того, як депутати всіх фракцій, які заявили про вихід із коаліції – "Радикальної партії", "Батьківщини" й "Самопомочі" – відкличуть свої голоси з коаліційної угоди.

Після цього нова коаліція має бути сформована впродовж одного місяця від дня припинення діяльності попередньої коаліції.

Якщо ж впродовж одного місяця у Верховній Раді не сформовано коаліцію, президент має право, але не зобов'язаний, достроково припинити повноваження парламенту.powered by lun.ua