Путін наказав вивести війська з Сирії

Понеділок, 14 березня 2016, 19:42

Президент Росії Володимир Путін наказав почати виведення основних сил РФ з Сирії з 15 березня.

Про це він заявив на зустрічі з міністром закордонних справ Сергієм Лавровим і міністром оборони Сергієм Шойгу, повідомляє ТАСС.

"Вважаю, що завдання поставлені перед Міністерством оборони, в цілому виконані. Тому наказую з завтрашнього дня почати виведення основної частини нашого військового угруповання з Сирійської Арабської Республіки", - сказав президент РФ.

Путін сподівається, що початок виводу російських військ з Сирії стане хорошим стимулом для переговорного процесу політичних сил цієї країни.

"Сподіваюся, що сьогоднішнє рішення буде хорошим сигналом для всіх сторін конфлікту. Сподіваюся, що це значним чином підніме довіру всіх учасників процесу", - сказав він.

Російські пункти в Тартусі та на базі Хмеймім повинні продовжити роботу в нинішньому режимі, заявив президент РФ.

"Наші пункти базування - морський в Тартусі та авіаційний на аеродромі Хмеймім - будуть функціонувати в теперішньому режимі. Вони повинні бути надійно захищені з суші, з моря і з повітря", - заявив Путін.

Він додав, що частина військових, які залишаться, буде займатися контролем за дотриманням режиму припинення вогню.

У свою чергу, прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Путін обговорив і погодив з президентом САР Башаром Асадом рішення про початок виведення військ з Сирії.

"Все сказане президентом (РФ Володимиром Путіним на зустрічі з Лавровим і Шойгу) було доведено до відома наших сирійських колег і погоджено з президентом Асадом", - заявив Пєсков журналістам.

Як відомо, 30 вересня Рада федерації РФ дала згоду президенту Росії на використання збройних сил РФ в Сирії.

Тоді РФ завдала першого авіаудару у цій країні. Окрім того, Росія завдавала ударів з підводного човна та кораблів.

Amnesty International звинуватила Росію у найбільш "кричущих" військових злочинах, які відбувалися протягом останніх десятиліть.

Зокрема, правозахисна організація стверджує, що в військові літаки Москви навмисно завдавали ударів по цивільних особах і співробітниках рятувальних служб в Сирії.powered by lun.ua