СК РФ відмовився передати Польщі уламки літака Леха Качинського

Вівторок, 15 березня 2016, 06:20

СК РФ не передасть уламки літака президента Польщі, що розбився під Смоленськом нібито тому, що розслідування катастрофи ще не закінчено.

Про це заявив офіційний представник СКР Володимир Маркін, передає російський Інтерфакс.

"Поки всі слідчі дії не будуть закінчені, природно, уламки літака, що є речовими доказами у кримінальній справі, не можуть бути передані польській стороні не тільки відповідно до норм Кримінально-процесуального кодексу Російської Федерації, а й міжнародного законодавства", - сказав він.

"Таких елементарних речей представники міністерства оборони Польщі могли, звичайно, і не знати, але повинні були б, перш ніж робити публічні заяви, поцікавитися у своїх колег - польських прокурорів, щоб не виглядати клоунами в очах всього світу", - нахамив Маркін.

Як повідомлялося, міністр оборони Польщі Антоній Мацеревич назвав "терористичним актом" авіакатастрофу під Смоленськом у квітні 2010 року, в якій загинув президент Лех Качинський.

Слідча комісія по смоленській авіакатастрофі заявила, що її причиною була помилка пілота, однак новий уряд Польщі знову відкрив цю справу.

Як відомо, 10 квітня 2010 року в катастрофі Ту-154 у Смоленську загинуло 96 осіб, серед яких президент Польщі Лех Качинський з дружиною, керівники всіх родів військ, начальник генерального штабу, представники Сейму і Сенату, канцелярії президента, останній президент Польщі у вигнанні Ришард Качаровский, представники вищого військового командування, політичних партій, громадські та релігійні діячі.powered by lun.ua