У РФ намагаються пов'язати справу Александрова й зникнення його адвоката

Вівторок, 15 березня 2016, 11:58

У Росії намагаються пов'язати зникнення адвоката Юрія Грабовського, який захищає в Україні спецназівця ГРУ Генштабу РФ Олександра Александрова, зі справою ГГРУшників.

Грабовський знову не з'явився на засідання Голосіївського райсуду Києва у вівторок – і суд не зміг приступити до обговорення без участі захисника, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Суд оголосив годинну перерву для пошуку тимчасового перекладача для ГРУшників.

Консул РФ в Україні Олексій Грубий у перерві засідання заявив, що для Александрова підшукують адвоката у зв'язку зі зникненням Грабовського.

"Звісно, зараз ведеться пошук нового захисника. У будь-якому разі, щоб процес тривав. Якщо Грабовський повернеться, то він візьметься до справи, але якщо найближчим часом його пошуки не завершаться успіхом, то буде адвокат, який підійде родичам Александрова", - сказав дипломат.

"Тобто це не буде однозначно безкоштовний адвокат, ми Александрову радимо не брати такого захисника", - сказав він.

Грубий висловив журналістам побоювання у зв'язку зі зникненням Грабовського: "Зникнення людини й відкриття провадження у цій справі за фактом умисного вбивства… Не я один, але багато хто з колег висловлює такі побоювання"

На запитання, чи допускає він, що Грабовського вже може не бути в живих, консул сказав: "Не можу про це говорити, але ситуація надто дивна… Ми сподіваємося, що він живий і здоровий, але впевненості такої в нас немає".

"Я вважаю, що зникнення адвоката Александрова не випадкове. Починаючи з 23 лютого, ми прослідковуємо ланцюг подій, пов'язаних зі справою наших громадян", - сказав Грубий.

За його словами, зокрема, у СІЗО в Александрова було вилучено 23 лютого матеріали, які стосуються захисту, далі було скасовано два судові засідання.

"Паралельно те, що відбувається з Оксаною Володимирівною (адвокатом Євгена Єрофеєва Оксаною Соколовською), спроба її кримінального переслідування – очевидно, що чиниться психологічний вплив", - заявив консул.

"Більше того, з'ясувалося, що попередній захисник Александрова, пан Кравчук, також у серпні зазнавав нападу невідомих осіб", - розповів Грубий і не виключив взаємозв'язку між нападом і подальшою відмовою від захисту Александрова.

При цьому юристи, ознайомлені з діяльністю Грабовського й ситуацією в цілому, говорять "Українській правді", що зникнення адвоката не пов'язане зі справою його підзахисного Александрова.powered by lun.ua